5 Maddede Akıllı Telefonların Özellikleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Aralık 2015 Ekleyen: Hiranur DÖNMEZPeki akıllı telefonlar video ve resim çekmek dışında, bir çoğumuzun bilmediği başka ne gibi özelliklere sahip, gelin birlikte bakalım.

  1. Bir akıllı telefonun tıpkı bilgisayarınızdaki gibi bir işletim sistemi vardır. Bu işletim sistemi, kendi sistemiyle uyumlu programı veya uygulamayı telefonunuza yüklemeyi, yükledikten sonra sorunsuzca kullanabilmeyi size sunar. İşletim sistemi uygulamaların ve programların yapılandırabildiği bir platform gibidir. Şayet bu sisteme sahip olmayan bir telefonunuz varsa istediğiniz uygulamayı kullanamazsınız. Bu yüzden akıllı telefonunuza küçük bilgisayar demenizde hiç bir sakınca yoktur çünkü; bilgisayarlar gibi işlemci, RAM, hafıza, grafik ve ses gibi özelliklere sahiptir.
  2. Elinizde bir akıllı telefon varsa internet bağlantınızın olması gerekir. İnternet olmadan bu cihazlarla çok fazla işlem gerçekleştiremezsiniz.
  3. NFC teknolojisi (Near Field Communation); yakın alan iletişimi diye adlandırabileceğimiz bu teknoloji radyo dalgaları ile çalışmaktadır. Bu teknoloji ile telefonumuzu kredi kartı gibi kullanarak her türlü ödemelerimizi yapabileceğiz. 
  4. Telefonunuz sizin en büyük yardımcınız olabilir. Not alma, günlük tutma, hatırlatıcılar, uyarı sistemleri bu işler için oldukça uygundur. 
  5. Şayet sürekli ofis programları kullanan biriyseniz ve bilgisayarınızı taşımaktan yorulduysanız, akıllı telefonunuz bu soruna çare olabilir. Ofiste veya evde çalıştığınız Word, Excel, Powerpoint gibi dokümanlarınızı telefonunuzda açarak düzenleyebilir, ekleme ve çıkarma gibi işlemler yapabilir ve bunları anında mail yoluylagönderebilirsiniz. 


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...