6 Adımda Daha Sağlıklı Kirpikler

Yayınlanma Tarihi: 5 Ocak 2016 Ekleyen: Kader ÜnlüKirpiklerimiz saçlarımızı gibi uzayabilir, dökülebilir ya da kırılabilir. 

Buna engel olmak için özellikle Hint yağını rahatlıkla kullanabiliriz. 

Kirpikler herhangi bir nedenle koptuklarında ya da döküldüklerinde tekrar çıkabilir ve uzayabilirler.

Buradaki püf nokta; kirpiklerin saçlar kadar kısa zamanda uzamamasıdır.

Sabah uyanır uyanmaz sert hareketlerle gözlerimizi ovalamak kirpiklere ciddi zararlar vermektedir. 

6 Adımda Daha Sağlıklı Kirpikler:

  1. Cildimiz kadar kirpiklerimiz de hassastır. Kullandığımız makyaj ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Kullanılacak olan rimelin toksik madde içermemesine dikkat edilmelidir.
  2. Kaşlar gibi kirpiklerimizi de özel fırçaları kullanarak fırçalayabiliriz. Fırçalanmış kirpikleri bakıma hazırlamış oluruz. Doğal yağları tatbik ederek kirpiklerimizi besleyerek daha canlı görüntüye sahip olabiliriz. Kirpikler için üretilmiş doğal yağlar bulunmaktadır. 
  3. Makyajımızı temizlerken, cilt makyaj temizleyicilerini kirpiklerde kullanmaktan sakınmalıyız. Bilakis, kirpikler ve gözler için özel makyaj temizleyicileri kullanmalıyız. Burada iyi markaları tercih etmeliyiz.
  4. Kullanılan rimeli ve genel makyajımızı çıkartmadan yatmamalıyız. Bu, uzun süre kalan rimel kirpiklerde yıpranma ve dökülmelere sebep olmaktadır.
  5. Kirpiklerde bulunan kozmetikleri, hafif dokunuşlarla temizlemeliyiz. Her sert hareket kirpiklerde kopmalara sebep olacaktır. Daha kısa zamanda ve kolay olan ağır kimyasal katkılı temizleyicileri kullanmamalıyız.
  6. Makyaj öncesi, kirpik bakım ürünlerini kullanarak bir süre bekletelim. Ardından maskaramızı rahatlıkla kullanabiliriz. Bu şekilde maskaranın kirpiklerinize zarar vermesini önlemiş oluruz. 


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...