7 Adımda Kendi Kendine Dil Öğrenme

Çağımız bilgi çağı olarak adlandırıldığından her şeyin temelinde bilgi yatıyor. Her konuda bilginizin ve fikrinizin olması gerektiği gibi en az bir yabancı dilinizin de olması gerekiyor. Hem iş dünyası hem de sosyal yaşam bunu gerektiriyor. Peki dil öğrenebilmek için neler yapmalıyız?


Dil öğrenmek için yapmanız gereken basit ama sonuca ulaşmak için gerekli olan zaman ve çalışmaktır.

Önemli olan zamanında ve doğru hareket ederek çalışmak ve öğrendiklerini etkili kullanmaktır.

  1. İlk olarak yapmanız gereken hangi dili öğrenmek istiyorsanız kesin karar vermek ve gerçekten istemek.
  2. İkincisi o dilin temel öğelerini yani cümlenin yapısını öğrenmek.
  3. Cümle kurmayı öğrendikten sonra geriye kelimelerin kullanım halleri geliyor.
  4. Daha sonra bolca kelime öğrenerek kelime haznenizi geliştirmelisiniz. Bunun için büyük bir fanus içine her gün yeni kelimeler öğrenerek atabilir ve karıştırarak o kelimeleri her gün tekrarlayabilirsiniz.
  5. En önemli konu telafuzdur; bu konuda en etkili yöntem hem sürekli dile getirmek hem de birileri ile konuşmak ya da alt yazılı filmler izlemektir. Çünkü; hem konuşmak önemli hem de konuşulanı anlamak.
  6. Öğrendiğiniz dilin neresinde olduğunuzu öğrenmek adına yabancı arkadaş edinebilirsiniz. Ve bu arkadaşınızla sohbet ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.
  7. Son olarak yabancı dilde kitaplar okumalı hatta sürekli yazmalısınız. Bu maddeleri sıralarsanız göreceksiniz ki kendi kendinize bile öğrenebileceksiniz. Başka bir yöntem isterseniz de kulaklık yardımı ile sürekli dinleyerek de dil öğrenebilirsiniz.Bir yorum bırakın


·