Acemi Annelere Öneriler


  1. En önemli olan kural her zaman pozitif olun. Sizin ruh haliniz bebeğinizi etkiler. Siz mutlu olursanız bebeğiniz de iyi olur. Eğer siz gergin ve mutsuzsanız bebeğiniz de gergin olacaktır. 
  2. Anne sütü önemli fakat anne sütüm yok ya da az diye üzülmeyin. Bu konu sizin ruh halinizi, dolayısıyla da bebeğinizin ruh halini etkileyecektir. 
  3. Ağlayınca bebeğinizi kucağınıza alıp sakinleştirmekten korkmayın. Bebeğinizin sizin sevginizi hissetmeye ihtiyacı var. 
  4. Belli bir aylık olduktan sonra bebeğinize her türlü gıdadan az az verin. Her gıdanın tadına baktırmaya çalışın. Direncini kazanması için faydalı olacaktır. 
  5. Bebeğinizi sıcak yaz günlerinde bile kalın giydirmeyin. Kendi giydiğiniz kıyafetin bir kat fazlası bebeğinizi korumak için yeterli olacaktır. 
  6. Çalışan bir anne iseniz işe giderken huzursuz olmayın. Bebeğiniz bunu hisseder ve sorun çıkarmaya başlar. Rahat olun ve bebeğinizin de rahat olacağından emin olun. 
  7. Bebeğinizin hastalanmasından korkmayın. Her çocuk hastalanır ve hasta olmadan büyümeyen çocuk yoktur. 
  8. Bebeğinizi büyütürken hata yapmaktan korkmayın. Hata yapmadan gerçekleri öğrenmek zor olacaktır. 
  9. Bebeğinize kazandırmak istediğiniz alışkanlıklar varsa eğer bunları 1 yaşından itibaren yavaş yavaş alıştırmaya çalışın. Unutmayın ağaç yaşken eğilir. 
  10. Gaz sorunu yaşayan bebeğiniz için endişelenmeyin. Pratik çözümlerle gaz sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. 

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js