Atalay Demirci Kimdir

8 Temmuz 1976 da Ankara'da doğmuştur. Ankara da doğmuş olmasına rağmen aslen Samsunludur Atalay Demirci.

İlk okul ve Orta öğrenimini Amasya’da tamamlamıştır. Daha sonra öğrenim hayatına Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesin de devam etmiştir ve bu liseden mezun olmuştur. 

Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına devam etmek isteyen Atalay Demirci tam bu sırada amansız bir hastalık olan kansere yakalanmıştır.

Kanseri atlattıktan sonra tekrar hayata atılma çabası içine giren Demirci için tam da bu sırada başlamıştır sahne hayalleri.

Çocukluk ve gençlik yılları çok parlayan geçmeyen Atalay Demirci yetiştirme yurtların da büyümüştür. Yetiştirme yurdunda arkadaşlarını etrafına toplayıp komiklikler yapan ve program sunma taklitleri yapan Demirci daha o yıllar da yeteneğini ispatlamıştır.

Tüm bunların ardından Atalay Demirci, ilk kez sahneye 30 Mayıs 1999 tarihinde çıkmıştır

Demirci, uzun yıllar radyolarda program yapmıştır. Yazılı ve görsel medyada birden fazla röportajı yayınlanan Atalay Demirci, yazdığı ve okuduğu şiirleriyle de adından söz ettirmiştir. Demirci’nin 1 şiir albümü 3 şiir kitabı bulunmaktadır. 

Şair, televizyon ve radyo programcısı, komedyen ve standupçıdır.

Aynı zamanda Atalay Demirci evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Hep kurduğu hayallerden biri de kendi yaşayamadığı çocukluğunu çocuklarına yaşatmaktır.

2000 yılından bu yana ise radyoda Kel Alaka programını yapmaktadır.

2013 yılında Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmış ve yarışma sonunda halk tarafından birinci seçilmiştir.

Bu birinciliğin ardından bir çok gösteri merkezinde , gösterilerde, televizyon programlarında yer alan Atalay Demirci yaklaşık 35 – 40 ülke de 3000'den fazla gösteri yapmış ve turneler düzenlemiştir.

Şu an Acun Ilıcalının televizyon kanalı olan TV 8'de Kel Alaka isimli televizyon programı yapmakta olan Atalay Demirci Mart 2015'te gösterime girecek olan bir filmde başrol oynamıştır.

Bu filmde ona eşlik eden diğer ünlü isimler ise şöyledir; Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda'dır. 

Şiir Kitapları:

Satılık Gözyaşları

Kaleme Zeval Olmaz

Ya Da Şiir

Film, Dizi ve Televizyon Programları:
Güvercin Uçuverdi (sinema filmi)
Kel Alaka televizyon programı

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js