Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2015 Ekleyen: Ayten AkyüzCaddede trafik akışı doğu-batı ekseninde olduğu için, Kadıköy yönünden geldiğinizde paralelde uzanan sahil yolu üzerinde inip, içeri doğu kısa bir yürüyüş yapmanız gerekiyor.

Bostancı-Kadıköy yönünde yol alan otobüs ve dolmuşlarsa Bağdat Caddesi üzerinden gittikleri için istediğiniz bir noktada inip, kendinizi eşsiz bir alışveriş çılgınlığı içinde bulabilirsiniz.

Kadıköy ve Bostancı’ya deniz otobüsü ve vapurları kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Avrupa yakasından metrobüs aracılığıyla Kadıköy’deki Söğütlüçeşme istasyonuna, buradan da dolmuş ve otobüslerle Bağdat Caddesi yönüne gidebilirsiniz

Eğer Kadıköy tarafından gelecekseniz, Haydarpaşa istasyonundan başlayan banliyö trenlerine binip Suadiye istasyonuna rahatça gelebiliyorsunuz.

Suadiye'den başlayıp Kadıköy'e doğru yürürseniz cadde trafiği ile aynı istikamette hareket etmiş oluyorsunuz ve istediğiniz anda dolmuş veya taksi ile Kadıköy tarafına gidebilirsiniz.

Ne yazık ki Suadiye istasyonunun dışındaki diğer istasyonlar caddeden oldukça uzaktalar.

Kadıköy Altıyol Boğa Heykelinin sol arka ayağının gösterdiği yolun aşağısından sarı dolmuşlar kalkar.

Giderken Bağdat Caddesine paralel sahil yolundan geçerler.

Sahil yolunda Suadiye ya da Erenköy taraflarında inilip ara sokaktan yukarı 10-15 dakika yürüyerek Bağdat Caddesine geçilir.

Bağdat Caddesi İçin Coğrafi Konum Yer Koordinatları;

  • Enlem: 40° 57' 12¨ N
  • Boylam: 29° 5' 43¨ E

Google Maps veya Navigasyon Cihazınız için Bağdat Caddesi Coğrafi Koordinatları ise;

  • Enlem: 40.95 34, boylam: 29.09 52 şeklindedir.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...