Bildiğimiz ama Hayata Geçiremediğimiz 13 Şey

Yayınlanma Tarihi: 20 Ekim 2015 Ekleyen: Melek Sevinç SARIOĞLUFarkında olduğumuz halde uygulayamadığımız o kadar çok bilgi var ki inanamazsınız. 

Biz de sizler için bildiğimiz ama hayata geçiremediğimiz 13 şeyi paylaşıyoruz. 

 1. Bugünün işini yarına bırakma. Bu atasözü herkes tarafından sıkça kullanılır. Ama iş uygulamaya gelince maalesef çoğumuz sınıfta kalırız. Çünkü; ertelemek işleri halletmekten daha kolay gelir. Belki de bir kaçış yoludur. Ama unutmayın ki bu işlerden kaçış yok.
 2. Kötü antrenman hiç antrenmandan iyidir. Siz de her pazartesi spora başlayanlardan mısınız? Ya da içinizde mutlaka spor salonuna yazılıp, sonra da yarın başlarım, öbür gün giderim diyerek erteleyenleriniz vardır. İş çıkışı spora mı gidilir, zaten yorgunum, verimli de olmaz gibi bahaneleri bir kenara bırakın. 
 3. Evinizi temiz tutun. Eviniz toplu olduğunda rahat bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Aksi halde motivasyonunuz düşebilir.
 4. Telefonunuz sizi ele geçirmesin. Akıllı telefonlar insanları maalesef sosyal hayattan soyutluyor. Bu yüzden telefonunuzu kullanırken mutlaka dakika tutun.
 5. Yaratıcı işler her zaman yapılabilir. Yani ilhamın gelmesini beklemeyin.
 6. Meditasyon zihninizi canlı tutar ve sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur.
 7. Gelişmek için kendinizi zorlayın. Kişisel gelişiminizi asla ihmal etmeyin.
 8. Her şeyin fazlası zarar… Arabayı değiştireyim, bir ev alayım, bir ev daha alalım derken hayatı yaşamayı kaçırabilirsiniz.
 9. Sağlık, kişisel gelişim, ekonomik özgürlük ve iyi ilişkiler kurmak çok önemlidir. Hayatınızda ancak bunlarla mutlu olabilirsiniz. 
 10. Her zaman olmak istediğiniz gibi davranın. 
 11. İlk adımı atmaktan korkmayın. İş ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde ilk adımı atan siz olun, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir, korkmayın.
 12. Aslında kişilere değil, durumlara sinirlenmiş olabilirsiniz. 
 13. Ve en önemlisi mutluluk basittir. Sağlığınız yerindeyse, evinizde huzurluysanız gerisi önemli değil.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...