Bit Nasıl Temizlenir?

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2017 Ekleyen: admin


Hemen hemen herkesin yaşamış olabileceği bitlenme problemine çözümler aranmaktadır ve yeni çözüm yolları bulunmaktadır. Bit nedir? Bit bir canlı çeşididir ve saçtaki yağ ve ölü derilerle beslenir. Çok hızlı ürer ve çoğalırlar.

Peki, bitlerden kurtulmanın yolu nedir? Öncelikle herkesin başvurduğu eczanelerde satılan bit ilaçlarının etkisi üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Genel anlamıyla 20 TL altındaki ürünlerin kullanımı bazen sonuç vermeyebilir.

Bit Nasıl Temizlenir?

Bit Nasıl Oluşur?

Bitler çok hızlı büyüyen ve çoğalan canlılardır. Bit ortalama 1 günde gelişimini tamamlayıp yetişkin bir bit haline gelebilir. Bitler ağızlarından salgıladıkları yapışkan maddeler içeren sıvılarla saça tutunur ve yumurtalarını bu şekilde saça yerleştirirler. Saçtaki bit ve sirkelerinden tertipli ve planlı bir çalışmayla kurtulmak mümkündür.

Bit Neden Olur?

Bitlerin saça yerleşmesi birçok farklı şekilde ve sebeple olabilir. Kırsal yerlerde bazı hayvanlarla yakın temaslarda bulunmak bitlenmeye sebep olabilir. Bunun yanında saçları gereken aralık ve özenle temizlememek de yine bitlere davetiye çıkarabilirler.

Bunlarla beraber saçında bit olan bir çocuğa ya da bireye yaklaşmak bit oluşumuna sebep olacaktır. Çünkü bitler çok hızlı hareket edebilirler ve bulundukları saç derisinden başka bir saç dersine geçebilirler. Gelelim bitlerle ilgili bilinmeyenlere ve bitlerden kurtulma yollarına.

Bit Nasıl Temizlenir? 1

Saçtaki bit nasıl temizlenir: Saçtaki bitlerden kurtulmanın yolu öncelikle gerekli zamanı ayırmakla başlıyor. Haftada 2 3 gün düzenli aralıklarla eczaneden alınan ilaç saça uygulanmalıdır. Bu uygulamayı yapılırken dikkatli ve özenli olunmalıdır. Saç ayrı ayrı küçük parçalara ayrılmalıdır ve ilaç özenle sıkılarak dikkatlice taranmalıdır. Bit nasıl temizlenir saçtan sorularının cevabı aslında kişiler arası farklılıklar gösterebilmektedir.

Saçta bit nasıl temizlenir diye sorulduğunda birçok yanıt duymak mümkündür. Bazı kişiler bitten kurtulmak için saçlarına yağ uygularlar. Çünkü yağ bitleri boğar ve sirkelerin kayganlaşarak tarağa takılmalarına sebep olur. Aynı şekilde sirke kullanımı da saçtaki bitlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Bit Nasıl Temizlenir? 2

Bazı kişiler duştan sonra saçlarını bir miktar sirkeli suyla yıkamaktadır ve bu uygulamanın bit oluşumunu engellediğini savunmaktadırlar.

Bit ve sirke nasıl temizlenir sorusunun yanıtı öncelikle bir beyaz olması tercih olarak tülbent yere serilmeli ve saç üzerine taranmalıdır. Bu şekilde bazı bitlerin düştüğü gözlemlenecektir. Kullanılan bazı doğal ve kimyevi ilaçlar saça düzenli ve ince bir şekilde saça uygulanmalıdır. Bu işlem yapılırken yavaş ve ayrıntıcı olunmalıdır. Üşenmeden her küçük saç parçası taranmalıdır ve ilaç tüm saça yedirilmelidir.

Peki, bit sirkesi nasıl temizlenir? Kimilerinin yumurta da dediği bit sirkelerinden kurtulmanın yolu şöyledir;

Bit yumurtası nasıl temizlenir? Aslında bit yumurtalarından kurtulmanın bitlerden kurtulmaktan daha zor olduğu söylenebilir. Çünkü bit yumurtaları yumurtalarının içinde güvendedirler ve yapıştıkları saç derisinden kolay kolay kurtulmazlar.

Bit Nasıl Temizlenir? 3

Bitlerin ağızlarından salgıladıkları sıvıyla saçlara yerleştirilen bit yumurtaları saça tutunur ve kısa bir sürede gelişimini tamamlayıp büyür. Bu yüzden bitlerden kurtulmanın temelinde yumurtalardan kurtulmak vardır. Bit yumurtaları çok ince aralıkları olan saç tarakları ile temizlenebilir.

Önce saça bit ilacı ya da yağ gibi yumurtaların saça tutunmalarını sağlayan sıvı ekarte edilerek işe başlanmalıdır. Bu işlem sonucunda yumurtalar saç tellerine tutunamaz ve tarakla alınması kolay hale gelir. Saça bu ürünler sürüldükten sonra çok küçük tutamlar halinde ayrılır ve özenle ince aralıklı taraktan geçirilir.

Bu işlem yapılırken dikkat gereklidir. Saçın tamamı bu şekilde tarandıktan sonra ilaçla bir süre daha bekletilir ve taranır. Ardından yıkanır ve durulanır. Bit nasıl yok edilir? Bu işlemler evdeki tüm bireylere uygulanmalıdır. Çünkü bit çok hızlı bir şekilde yayılır. Güvenilir bir ilaçla düzenli temizleme ile bitler yok edilebilir.

16 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...