Cilt Beyazlatan Maskeler Nasıl Yapılır

Cilt beyazlatan maskeler nasıl yapılır ? Mükemmel bir cilt denilince akla gelen ilk şey bembeyaz, porselen gibi ve pürüzsüz bir tendir. Bunda beyaz rengin saflığı, temizliği, duruluğu ve güzelliği simgelemesi de etken olabilir belki. Beyaz ten tutkusu insanlarda o kadar büyük bir boyuttadır ki masallardaki prensesler bile beyaz tenleriyle ünlüdürler.

Beyaz tenli kadınlara her renk saç ve makyaj yakışır. Bu sebeple çoğu kadın beyaz bir tene sahip olmak ister.

Birçok markanın cilt beyazlatma ürünü mevcuttur; fakat bunlar kimyasal içerikli ürünler olduğu için; kimileri daha doğal malzemelerle, hem daha düşük maliyetli hem de katkısız maskeler hazırlamak ister ve bunu gerçekleştirir. Bitkisel cilt beyazlatıcılar sayesinde cildi yormadan ve yıpratmadan renginde az da olsa bir açılma ve berraklaşma meydana getirmek mümkün. Beyazlatan tarifler de denilebilecek reçetelerle ciltte yüz güldüren sonuçlar elde edilebilir.

İşte size hem hesaplı, hem de doğadan kopup gelmiş, işlem görmemiş natürel malzemelerle yapabileceğiniz zararsız cilt beyazlatma maskesi tarifleri…

Cilt Beyazlatma Maskesi Tarifleri

  • İlk tarif:

Kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt maskesi:

Bu maskeyi  hazırlamak son derece çok kolay.  İlk iş olarak portakal kabuklarını güneşte kurutun ve rendeleyin. Yoğurtla karıştırarak hamur haline getirin. İsterseniz biraz su katıp kıvamlandırabilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

  •  İkinci tarif:

Tam buğday unu ve zerdeçal tozu karışımı:

Bu maske cildin beyazlamasın da ve cilt lekelerinin geçmesinde çok etkili bir maskedir. Yapılışı ise şöyle: 2 tatlı kaşığı buğday ununu, bir tutam toz zerdeçali ve bir tatlı kaşığı limon suyu ile yoğurdu güzelce karıştırıp maske yapın ve yüzünüzde 20-25 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

Cilt Beyazlatma Maskesi Tarifleri

  • Üçüncü tarif:

Süt bal ve limon suyu karışımı:

İşte cilt beyazlatmak için etkili ve yapımı kolay bir maske daha. Süt bal ve limon suyu karışımından birer yemek kaşığı alın ve karıştırıp yüzünüze uygulayın.15-20 dakika bekletip durulayın. Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

  • Dördüncü tarif:

Yulaf ezmesi yoğurt ve domates maskesi:

Bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurdu karıştırıp yüzünüze uygulayın ve maskenin 15-20 dakika cildinizde kurumasını bekleyin, ardından yüzünüzü temizleyin.

  • Beşinci tarif:

Limon ve bal maskesi:

Limonun cilt beyazlatma hususundaki şöhreti aşikardır. Doğal cilt beyazlatıcılar içinde yer alan limonu da es geçmeyelim. İşin içine bal da karışınca hem nemlendiricili, hem de beyazlatıcılı bir maske elde etmek işten bile değildir. Bunun için 2 kaşık limon suyu ile 1 kaşık hakiki balı karıştırarak cilde yedire yedire sürmek ve 15-20 dakika kadar bekletip durulamak   cilde aydınlık ve yumuşacık bir görünüm katacaktır.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js