Daemon Tools Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2015 Ekleyen: UfukBu program ile hard diskinize kaydetmiş olduğunuz cd’leri programın kendi oluşturduğu sanal cd sürücülerinin içine yerleştirip, sanki cd'den çalıştırır gibi kullana biliyorsunuz.

Programın en büyük avantajı birçok ima ( img, iso vb.) dosyasını destekliyor olup; ücretsiz olmasıdır.

Sözleşmeyi kabul ettikten sonra, standart kısmını seçip next tuşuna tıklayın ve kurulum yapmak için yine next tuşu ile bu adımlar geçin.

Sonra program yükleniyor.

Finish butonuna tıkladıktan sonra, system tray kısmına programın ikonu geliyor.

Saatin yanına en soldaki simgenin aynısı yerleşecek.

Tray'da program ikonuna ( simge ) sağ tuşla tıklayıp “ virtual CD / DVD-ROM ” seçeneğinin üstüne tıklıyoruz.

Orada karşımıza gelen menüden “ set number of devices ” ksımına tıklıyoruz.

Karşımıza 1'den 4'e kadar sürücü oluşturabileceğimiz menü çıkıyor.

1 sanal sürücü yeteri olacaktır.

Daha sonra tekrar system traydaki programın ikonuna sağ tuşla tıklayıp " Virtual CD / DVD-ROM " seçeneğinden " Device 0:[J:] Nomedia " seçeneğine tıklıyoruz ( ufak bir hatırlatma: J: sürücüsü benim bilgisayarımdaki sürücü; sizin bilgisayarınızda fiziksel sürücü sayısına bağlı olarak başka bir harf ile temsil edilecektir.) ve karşımıza çıkan yeni menüden " Mount image " tıklıyoruz.

Bize daha önceden sabit diskimize kaydetmiş olduğumuz imaj dosyasının yerini göstermemizi istiyor.

İmaj dosyasını seçip, tamam dedikten sonra kendisi otomatik olarak yaratmış olduğu sanal cd - dvd sürücüsünün içine yerleştirip çalıştırıyor.

Mevcut cd ile işiniz bittiği zaman ya da yeni bir dosyayı sanal sürücüye yerleştireceğiniz zaman tekrar " Mount image " seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ya da sanal sürücüyü tamamen boşaltmak istiyorsanız bu sefer yine aynı menüdeki " Unmount image " seçeneği ile sanal sürücüyü boşaltabilirsiniz

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...