En Çok Eleman Aranan İşler


İŞKUR’un işsizliği azaltma ve istihdamı arttırma yönünde yapmış olduğu araştırmaya istinaden en çok eleman aranan 10 mesleği sizlere tanıtacağım ve mesleklere göre açık iş oranlarını vereceğim.

Çağrı Merkezi Görevlisi (% 38): Şık giyinen, temiz yüzlü, diksiyonu düzgün, belirli standartlarda konuşabilen, sorunların çözümü için görevlendirilmiş bir nevi robottur. 

Kaynakçı (% 27.2): Kaynak makinesi yardımı ile metal parçaları birleştirme ve onlara şekil verme işidir. 

Makineci / Tekstil (% 15.7): Belirli bir desen veya şekilde kesim yapmış kumaş, deri, kürk vb. parçaların makine yardımı ile birleştirilmesi işidir. 

Mermer İşçisi (% 12.1): Mermer fabrikasında, atölyelerde mermer blokların işlenmesini yapma işidir. 

Mobilyacı (% 10.7): Evlerde, iş yerlerinde kısacası her yerde kullanılan mobilyaların üretimi sürecinde çalışan işçidir. 

Tornacı / CNC dahil (% 10.5): Torna tezgahında bir iş parçasını imalat resmine veya numuneye göre kendi başına ve belirli süre içerisinde yapma yeteneğine sahip kişidir. 

Maden İşçisi (% 8.6): Genellikle yer altında çalışan mineral veya taşları ortaya çıkaran kişidir.

Dünyanın en zor işi olarak kabul edilmiştir.

Garson (% 9.8): Lokantalarda, restoranlarda ve diğer yiyecek hizmeti sunan yerlerde müşteri ile temasta bulunan sipariş alan ve siparişi müşteriye getiren kişidir. 

Hemşire (% 6.6): Bireylere, hastalıklardan korunma yollarını bildiren, ruh ve beden sağlıklarını kaybettikleri taktirde hekimler aracılığıyla verilen tedavileri uygulayan, hasta bakımını planlayan, izleyen ve de değerlendiren kişidir. 

Mimar (% 4.9): Mesken, sanayi, ticari gibi mekanları, şehri planlayan, trafik sistemi ile ilgili araştırmaları yürüten ve danışmanlık hizmeti yürüten kişidir.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın