En Çok Eleman Aranan İşler

Yayınlanma Tarihi: 26 Şubat 2016 Ekleyen: Elifcan TOKİŞKUR’un işsizliği azaltma ve istihdamı arttırma yönünde yapmış olduğu araştırmaya istinaden en çok eleman aranan 10 mesleği sizlere tanıtacağım ve mesleklere göre açık iş oranlarını vereceğim.

Çağrı Merkezi Görevlisi (% 38): Şık giyinen, temiz yüzlü, diksiyonu düzgün, belirli standartlarda konuşabilen, sorunların çözümü için görevlendirilmiş bir nevi robottur. 

Kaynakçı (% 27.2): Kaynak makinesi yardımı ile metal parçaları birleştirme ve onlara şekil verme işidir. 

Makineci / Tekstil (% 15.7): Belirli bir desen veya şekilde kesim yapmış kumaş, deri, kürk vb. parçaların makine yardımı ile birleştirilmesi işidir. 

Mermer İşçisi (% 12.1): Mermer fabrikasında, atölyelerde mermer blokların işlenmesini yapma işidir. 

Mobilyacı (% 10.7): Evlerde, iş yerlerinde kısacası her yerde kullanılan mobilyaların üretimi sürecinde çalışan işçidir. 

Tornacı / CNC dahil (% 10.5): Torna tezgahında bir iş parçasını imalat resmine veya numuneye göre kendi başına ve belirli süre içerisinde yapma yeteneğine sahip kişidir. 

Maden İşçisi (% 8.6): Genellikle yer altında çalışan mineral veya taşları ortaya çıkaran kişidir.

Dünyanın en zor işi olarak kabul edilmiştir.

Garson (% 9.8): Lokantalarda, restoranlarda ve diğer yiyecek hizmeti sunan yerlerde müşteri ile temasta bulunan sipariş alan ve siparişi müşteriye getiren kişidir. 

Hemşire (% 6.6): Bireylere, hastalıklardan korunma yollarını bildiren, ruh ve beden sağlıklarını kaybettikleri taktirde hekimler aracılığıyla verilen tedavileri uygulayan, hasta bakımını planlayan, izleyen ve de değerlendiren kişidir. 

Mimar (% 4.9): Mesken, sanayi, ticari gibi mekanları, şehri planlayan, trafik sistemi ile ilgili araştırmaları yürüten ve danışmanlık hizmeti yürüten kişidir.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...