En Sık Yapılan 10 Makyaj Hatası Nedir

Yayınlanma Tarihi: 26 Mayıs 2015 Ekleyen: Sinem M.



En Sık Yapılan 10 Makyaj Hatası:

  1. İlk yapılan büyük hatamız temiz olmayan cilde yapılan makyajdır. Duru bir makyaj için temiz cilde yapılmalıdır.
  2. Dudak kenarlarındaki kalemin net olarak belli olmasıdır. Dudak kalemi sadece dudak konturlarını belirginleştirmek için kullanılmalıdır. Dudak kaleminiz rujunuzdan daha koyu olduğunda çizilmiş içi boş görünüyorsa, kaleminizi dudağınız rengine en yakın tonda içeri doğru sürün.
  3. Fondöten renginin seçimi çok önemlidir.Cildinize uygun renkte bir fondöten tercih edilmelidir. Açık tonda seçerseniz, yüzünüz maske gibi görünecektir. Koyu bir ton seçtiğinizde de yapay bir görünüm oluşacaktır.
  4. Göz kapaklarınızda farlarınız toplanarak yapışıyorsa kullanacağınız farın kalitesi önemli bir etkendir. Aksi takdirde farınız topaklanma yaparak çabuk bozulacaktır. Çok fazla kat sürmekten kaçınmalıyız.
  5. Çok yoğun allığı yanlış yere sürerseniz, yanaklarınız da çizgiler görünecektir. Allığınızı kutusundan çıkan fırçayla değil kocaman kalın bir fırçayla fazlasını silkeleyerek kullanın. Sürmeden önce ‘ peynir ’ diyerek elmacık kemiklerine sürüp şakaklarınıza doğru yaydırın.
  6. Kaşlarınızı şekillendirmek ve boşlukları doldurmak için kesinlikle aynı renkte kalem kullanmalısınız. Siyah kaşın arasında kızıl veya kahverengi kalem itici olacaktır.
  7. Gözleriniz küçük görünmesi durumunda kalem ya da eyelineri içten dışa doğru belirgin şekilde çekin.
  8. Kirpiklerinizin topaklanmış görüntüsüne engel olmak için kurumaya başlamış rimelden kaçının. Rimelin fırçasındaki fazlalığı aldırarak sürün. Kirpiklerinize yapışan küçük boya parçacıklarını kirpik tarağı kullanarak temizleyin.
  9. Makyaj fırçalarınızın temizliğine özen gösterirseniz sağlıklı ve net renkleri yakalayarak makyaj yapabilirsiniz. Temizlenmemiş fırçalar mavi rengi gri gibi gösterebilir.
  10. Boynunuzla yüzünüzün farklı tonda görünmemesi için fondöten sürerken iyi yedirmelisiniz. Cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolan tonda fondöten seçmelisiniz.


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...