Eşarp Nasıl Bağlanır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2015 Ekleyen: Serpil Yalçın


Tesettür giyimde eşarp ve şalların çok ayrı bir yeri bulunmaktadır. Eşarpların bağlanması için binlerce model tasarıdan üretilen çok renkli ürünleri tercih ediyoruz. Eşarp desenleri tüm kadınları memnun ediyor. Hatta eşarpları şal olarak bile kullanıyoruz.

İlgili yazımızda eşarp bağlama püf noktaları hakkında sizlere çok esnek fikirler sunacak geniş önerilerimiz bulunmaktadır. Eşarpları bağlarken birçok detay yardımcınız olacaktır. Tesettür giyimine ve başörtüsüne dikkat eden kadınlara özel tasarlanan modelleri alışveriş merkezlerinden kontrol edebiliriz.

Eşarpları alırken ten şeklinize, göz renginize ve ten renginize göre tercih ediniz. Boyunlarınızı kapatacak standartlarda olması gereklidir. Eşarpların çok kaygan kumaştan yapılıyor olmaması gereklidir. Sade olması her açıdan daha etkili olacaktır. Eşarp ve şal kullanımlarında güneş gözlükleri tercih etmek sizi farklı bir havaya katar. Eşarpları bağlamadan önce saçlarınızı çok iyi toplayınız.

Saçlarınız kenar kısımlarından veya kulak bölgelerinden çıkmamalıdır. Boyun bölgesinden arkaya doğru giden bir eşarp içinde muhakkak düz ve karışık durmayan görüntü elde etmek gereklidir. Yüz bölgesini belirli şekilde kapatacak kadar hoş durmalıdır.

Kulaklarınızı iyice kapatmalıdır. Eşarp bağlarken ilk olarak acele etmeden işlem yapmak gerekir. Ayrıca baş bölgesinde olan yuvarlak kısmı daha düzgün tutmak adına mutlaka sabitleyici kullanınız. Kadınlara özel eşarp bağlamanın püf noktaları yazımızda birçok ayrıntıyı seveceksiniz. Kişilere özel alınması gereken eşarplar için çok farklı toka şeklinde iğneler kullanılıyor. İnce ve kalın başlıklı iğneleri tercih edebiliriz. Eşarpların iç kısmını çok fazla bükmemek gereklidir.

İşleme detayları olan eşarpları ise yüzünüzü kapatacak şekilde bağlamamanız gerekmektedir. Ayrıca çok salaş ve spor giyinen kadınların mutlaka sade renkleri kullanması mantıklı olacaktır. Eşarbı pratik bir şekilde ve düzgünce bağlamak istiyorsanız düğümleri gizli tutun ve ön kısımlarını açıkta bırakın.

Kadınların çok önem verdikleri konu olan eşarp modelleri için birkaç püf noktamız daha bulunmaktadır. Tüm detayları acele etmeden yaparsanız eşarp bağlama açısından başarılı olacaksınız.

Eşarp Bağlamaları Modelleri

Eşarp bağlamanın püf noktaları için sizlere sunacağımız çok özel silikon destekleyici ürünleri de kullanabilirsiniz. Saçları kısa olan ve topuz yapmak isteyen kadınlar silikon topuz kullanabilir. Eşarp bağlama modelleri arasında en seçkin olan topuz kullanımlı olan bağlama şeklidir.

Çok rahat ve esnek şekilde eşarp bağlamayın. Kısa sürede bozulur. Sabit kalması adına iğne kullanmak ve sağlam düğüm atmak mantıklıdır.

Kadınların bir sanat haline getirdikleri eşarp bağlama sanatına eş değer olarak uygulanan tokalar sizleri daha zarif ve alımlı gösterecektir. Eşarplı tesettür giyim içinde bulunan hanımların muhakkak güneş gözlüğü kullanılması önerilmektedir. Sitemizde eşarp bağlama modelleri ve resimli anlatımlardan da yardım alarak bu süreci daha kolay anlayabilirsiniz. Güneş gözlükleri eşarp ve türbanlara çok ayı hava katacaktır.

Eşarp Bağlamaları Modelleri

Davetlere ve özel gecelerinize uygun olacak şekilde eşarp bağlamak için taşlı iğne mıknatıs tokaları kullanınız. Özel günlerde kullanılan saten eşarpları sıkılaştırma yöntemiyle bone üzerine bastırarak uygulamaktadır. Ön kısmının tam yuvarlak gelmesi içinde eşarp sabitleyici tercih edebiliriz. Son zamanlarda kadınlar ön kısımları kare yapmaktadırlar. Eşarp şeklinde olan şalları yan omuzundan düşürebilirsiniz.

Klasik eşarp bağlama modelleri arasında kullanılan taç süslemeleri kullanılabilir. Topuzun dik durması bone ile gerçekleşir. Bone ile sabitleme yapınız. Son zamanlarda moda olan ön boyun bölgesinde bir fiyonk elde edilmesidir. Yüzünüz kare ise, uzun kuyruklu model elde etmek gereklidir. Türban ve eşarp bağlarken şık görünüm elde etmek için eşarbı gevşek ve yuvarlak şekilde tutmaya özen gösterin.

1 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...