Ev Arkadaşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2015 Ekleyen: Serap Yapar" Ev arkadaşınız kabusunuz olmasın." diyerek, bu noktada size yardımcı olacağını düşündüğüm birkaç ipucu paylaşmak istiyorum.

Ev arkadaşı seçimi:

Aynı evde başka biriyle yaşamak zordur, birçok şeye dikkat etmek gerekir. 

Bunlardan en önemli 5 özelliği sayalım.

  1. Muhakkak aynı evde yaşayacağınız insanın temizliğine ve düzenine dikkat etmeniz gerekiyor. Tencerenin içinden çorap çıkması pek hoş olmaz sanırım. 
  2. Yemek yapma gibi bir özelliği olursa, o ev arkadaşı tadından yenilmez. Sürekli makarna yemekten kurtulmanın en önemli unsurudur.
  3. Ev arkadaşı çayı sevmeli, şöyle gecenin 3'ünde de demlenebilir o çay, karşılıklı içecek biri olmalı. Çünkü; çay sohbet içeceğidir. 
  4. Sosyal aktiviteleri sevmeli. Değişik mekanlara gitmekten hoşlanmalı ki beraber gideceğiniz yerler olduğunda 15 dakika yalvarma gereği duymayın. Film izlemekten keyif almalı, aynı tür filmler de önemli. Tabi müziği de unutmayın. Aynı tarz müzik zevkiniz yoksa ne o sesi açabilir ne de siz. Sanki sevgilinizden daha çok benzer yönleriniz olmalı.
  5. En önemli husus ise tabi ki de para… Ev kirası vakti geldiğinde kaçmış bir ev arkadaşınız olsun istemezsiniz sanırım. Ev kirası dedim ama bunu faturası var, pazar market alışveriş parası var.
Açıkçası ev arkadaşı sevgiliden değerlidir.

Sevgili seçiminizden daha titiz olmalı, daha keskin kurallar koymalısınız. 


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...