Ev Dekorasyonunda Yapılan 7 Hata

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2015 Ekleyen: Serpil YalçınEvdeki alan dar ise bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Fakat günümüzde o kadar çok çeşit sunulmakta ki, bu da sorun olmaktan çıkmış durumdadır.

Zevkle kullanım alanını doğru orantılı kullanmalıyız.

Ben bu mobilyayı ya da masayı beğendim diyerek alırsak evimizde çok küçük ya da abartılı büyük kalabilir. 

Genelde alışılagelmiş bazı alışkanlıklarımız bizleri dekorasyon ve düzenlemelerde başarısızlığa götürüyor.

Çok şık eşyalarımızla sıradan, hatta rahatsız edici dekorlar yapabiliyoruz.

Bu hatalar genellikle hep aynı olmaktadır.

7 popüler hata:

  1. İlk hata kesinlikle ve en önemlisi, hatta alışkanlık haline gelmiş olanı televizyonu odanın baş köşesine koymaktır. 
  2. Tarz karmaşası yaratarak bir evde ya da salonda hem klasik hem modern tarzı bir arada dekor ederseniz fazlasıyla kargaşa olacaktır. 
  3. Renklerle barışık olun, süregelen bir krem, bej ve kahverengi takıntısından kurtulalım. Mobilyadan önce duvar renginizi belirleyin ki koltuklarınızda uyum içinde olsun. Ya da tam tersi şekilde ama uyumlu olsun. Odaya serpeceğiniz renkli aksesuarlarla hareketlendirebilirsiniz.
  4. Beğendiğiniz mobilyayı illaki takım olarak almak; koltukları alıp televizyon ünitesini ya da yemek masasını bırakabilirsiniz. Başka bir zamanda ve başka bir mağazadan daha uyguna ve belki de daha şık bir şekilde alabilirsiniz.
  5. Eşyalarınızı duvara dayamayın; mutlaka koltuk ya da dolaplarınız bir duvara dayalı olmak zorunda değiller. Biraz ön tarafa doğru yerleştirildiğinde çok daha hoş görünmektedirler. 
  6. Alışılagelmiş tavandan tek bir aydınlatma; ışığı ne kadar yöne serperseniz odanız o kadar şık durur. Tarzınıza uygun abajur ve köşe lambalarıyla farklı görüntüler elde edebilirsiniz.
  7. Doğal ışık detayını önemsememek; günün hangi saatinde ve hangi köşeden güneş aldığını tespit ederek o yönde bulunan camın önünü kesinlikle kapatmamalıyız. Her şeyden önce güneş sağlıktır. Kalın perdeden de kaçınırsanız güneş ışınlarından tam olarak faydalanmış olursunuz. Odanız çok daha aydınlık ve ferah olur.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...