Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 21 Ağustos 2017 Ekleyen: admin


Sosyal medya üzerinde canlı yayın yapmak son zamanların trendi haline gelmiştir. Facebook ta canlı yayın nasıl yapılır diye sorulacak olursa cevabı gayet basittir. Normal bir durum paylaşırmış gibi paylaşım seçeneklerine gidilir ve alt kısımda en sonda canlı yayın butonu bulunur.

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Bu buton sayesinde canlı yayın yapılır. İnsanlar tarafından canlı yayınların görülmesi ve sonradan kaydedilmesi için de sosyal medya buna da olanak gösterip canlı yayınları profile kayıt ediyor. Yayın yapmak isteyen kişiler genellikle özel anılarını ve göstermek istediklerini paylaşırlar.

Bu konuda facebook bir herkese olanak sunmuştur. Facede canlı yayın nasıl yapılır diye soracak kişilere verilecek en iyi cevap durum sekmesinde bulunan canlı yayın butonuna basmaktır.

Hemen hemen tüm sosyal medya siteleri kişilere canlı yayın olanağı sunmuştur. Canlı yayın yapmak için herhangi bir programa ihtiyaç duyulmaz. Telefondaki kamera veya bilgisayardaki kamera üzerinden canlı yayın yapmak mümkündür. Her sitenin ve her sosyal medyanın canlı yayın seçenekleri farklıdır.

Facebook canlı yayın yapmak isteyen kişilerin İnternet hızı iyi olması gerekir. İyi olmayan bir İnternet sağlayıcısıyla yayın yapmak oldukça zordur. Çünkü donmalar, kasmalar ve benzeri sorunlarla insanları karşılaştırabilir.

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 1

Facebook Canlı Yayın Yapmak İçin Ne Gerekli?

Genellikle insanlar dışarıda canlı yayın yaparlar ve İnternet seçeneğini mobil veri olarak kullanırlar. Mobil veri seçeneğini kullanan kişilerin hem İnternet paketleri çok çabuk bitmektedir hem de canlı yayınlarında çok donma yaşanmaktadır.

Yayın yapmak için facebook canlı yayın programı gerekmez. Sadece uygulamayı indirip durum sekmesinden canlı yayın yüzüne basıldığı andan itibaren canlı yayın başlamaktadır. Bu esnada kişinin arkadaşları yayına yorum yapabilir ve sohbet edebilir. İnternet konusunda rahat olan her kişi sosyal medyada yayın yapabilir.

21 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...