Gerdek Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 16 Nisan 2017 Ekleyen: admin


Gerdeğe girmek, gelinle güveyin ilk gece baş başa kalmalarını tarifler. Toplumumuzda cinsel mevzulardaki baskı ve engellemeler yeni evli çiftler arasında gerdek gecesinde çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple de gerdek gecesi nasıl yapılır? Sorusu, çiftler tarafından sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. İnsanın eşinde cinsel arzu uyanıp olgunlaşıncaya kadar beklemesi gerekir.

Gerdek Nasıl Yapılır? 1

İlk ilişkide telaşlı davranma, zor kullanma benzer biçimde durumlar negatif sonuçlara yol açar. Bazı durumlarda da adama bayanın yardımcı olması gerekir. Eşe yardımcı olmak, her iki eşin de görevidir. Kızlık zarı bozulması esnasında ilk ilişkide, ilk gece ağrı ve kanama olur mu? Kızlık zarının durumu ilk cinsel birleşmede, hanım ve erkekleri ürküten etkenlerden biridir. Genç kız acı duyacağını kaygılanırken, aynı konum azda olsa kimi zaman erkekler için de söz mevzusu olabilir.

Evlilikte "gerdek" ya da "zifaf" adında olan ilk gecenin büyük bir önemi vardır. Çünkü eşler içinde ilk cinsel birleşme çoğu süre bu gecede olur. Bu ilk ilişki esnasında eşlerin tutumu, cinsel uyum sağlamaları yönünden pozitif ya da negatif tesirinde bırakır doğurur.

Hanımda cinsel soğukluğun ya da erkekte iktidarsızlığın oluşmasında kimi vakit ilk gecedeki vakaların tesiri olduğuna da rastlanmaktadır. Bu sebeple de gerdek gecesi yapılacaklar, çiftler arasında büyük bir dikkat ile yerine getirilmelidir.

Genç kızlar, genellikle ilk birleşmeyi korkulacak bir vaka olarak görürler. Adam de çeşitli nedenlerden heyecanlanabilir. Oysa zar yırtılırken genellikle hafif bir acı verir. Bir tek zar kalınsa yırtılması daha güç ve ağrılı olabilir. Bu duruma çok azca hanımda rastlanır. Bu şekilde bir durumla karşılandığında birleşmeyi ertelemek yerinde olur.

Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için, gerdek gecesi pozisyonları da son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Evlenmeden önce bir hekime görünmek yararlı olabilir. Kızlık zarının yırtılması esnasında kanama da olur. Bu şeklinde durumlarda beklenenden fazla olabilir, doğum hekimine başvurmak lüzumludur. Sadece bazı zarlar kanama olmadan da yırtılabilir.

İlk gece ve ilk ilişkiden ilk gecede sinir gerginliğinden dünyaya gelen kuvvetlilerde ortaya çıkabilir. Çekince ve sinir gerginliğinden bazen vajenin (haznenin) içi kurur. Kayganlaşma olmadığı için adam cinsel organının içeri girmesi güçleşir.

Gerdek Nasıl Yapılır? 2

Gerdek gecesinde ne yapılır? Sorusu, özellikle de bu konu hakkında herhangi bir fikre sahip olmayan çiftler arasında büyük bir problemle dönüşebilmektedir. İlk gece ilişkiye kesinlikle gireceksiniz diye bir zorunluluk yok. Bu şekilde bir zorunluluk hissetmeyin kendinizde. İlk geceyi törelerimizden ötürü de birazcık fazla büyütmekteyiz bu da negatif neticeler doğurabilmektedir.

Genellikle erkekler ilk gece olsun, bitsin isterler. Yine aynı şekilde erkekler de ilgilendiriyordur. İlişkinin başarıyla tamamlanmasını istiyorsanız ilk başlangıçta ilişkiye kendinizi hazır hissetmeniz gerekir. Kendinizi hazır hissettiğinizde ise kafanızdaki tüm kaygı ve korkuları bir kenara bırakın. Ek olarak cinsel ilişki “hadi bu gece deneyelim” şeklinde başlanıp bitirilmez. Eğer hakikaten onu istiyorsanız ve hazırsanız partilerinizle liseli âşıklar modunda takılın.

Gerdek Nasıl Yapılır? 3

Ona küçük küçük aşk oyunları oynayın, sevgi sözcükleriyle kalbine de hükmedin. Partnerinizi tahrik etmek için ön sevişme esnasında vücudunu keşfetmeye çalışın. Uyarıldığı en hassas bölgeleri bulun. Dokunarak ya da dilinizi de kullanarak bu bölgeleri uyarman. Bu konum hem sizi bununla birlikte partnerinizi tahrik edecektir. İlişkideki amacınız partnerinizi kâfi derecede doygunluk ve mutlu etmek olsun. Kendinizi ikinci plana atın. Onu mutlu ettiğinizde sizde zevki zirve noktasında yaşayacaksınız aslına bakarsan.

16 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...