Gezerken Para Kazandıran 5 Meslek Nedir?

Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2014 Ekleyen: Gözde Soylu


1- Tur Rehberliği:

Dünyadaki tur şirketlerini araştırıp, gitmek istediğiniz yerdeki şirketlerden birini seçebilirsiniz. Tur rehberliği yapmak istediğiniz bölgeye daha önce gitmiş olmanız önemli ancak bazı şirketler bunu bir zorunluluk olarak görmüyor.

2- İngilizce Öğretmek :

Eğer İngilizce biliyorsanız bunu avantaja dönüştürüp, gezerken para kazanma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. İngilizce öğretmek yurt dışında çalışan pek çok insanın tercih ettiği bir iş. İyi bir maaş karşılığında bu işi yapabilirsiniz; özellikle Güney Kore ve Suudi Arabistan bu iş için yüksek maaşlar ödüyor. Yurt dışında İngilizce öğretmek için lisans seviyesinde İngilizce bilmeniz yeterli.

3-Blog Yazarlığı:

Yazmayı seviyorsanız ve eğer kazançlı bir blogunuz varsa, interneti olan her yerde çalışabilirsiniz. Pek çok blog kazanç elde edemezken bazıları edebiliyor. İşinizle olan bağınızı koparmazsanız okuyucunuzu, sponsorlarınızı ve reklamlarınızı kaybetmeden planınızı yapıp doyasıya gezebilirsiniz.

 

4-Çocuk Bakıcılığı:

Çocuklarla aranız iyi ise yatılı olarak çocuk bakabilirsiniz, ailesi dışarıdayken çocuklarla ilgilenir hem para kazanır hem de yeni bir dil öğrenirsiniz. Böylece kendinize ayırdığınız saatlerde şehri gezerken öğrendiğiniz yeni dille pratik yapabilir, masrafsız bir tatil geçirebilirsiniz.

5- Evden Çalışmak:

Ofis ortamında çalışmak istemeyen pek çok insan son dönemlerde ev ofis sistemine geçerek evden çalışmaya başladı. Siz de hem çalışmak hem gezmek istiyorsanız, yurt dışında da devam ettirebileceğiniz bir iş seçebilirsiniz. Böylece hem başka bir ülkeyi keşfederseniz, hem de işinizi yarım bırakmadığınız için para kazanabilirsiniz.

 

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...