İkinci El Modaya Adım Atan Ünlüler

Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2015 Ekleyen: Banu İPERBu moda ile birlikte kadınlara lüks markaların ürünlerine mağaza fiyatlarından çok uygun bir maliyetle sahip olmalarına imkan verilmesinin yanı sıra stillerini zenginleştirebileceği yeni bir kaynağın da kapıları açılmıştır.

Neredeyse hepimizin gardırobunda daha önceden büyük bir heves ile alınmış etiketi bile hala üzerinde duran veya bir iki kere giyilip dolabın derinliklerinde kaybolan kıyafetlerimiz ve ayakkabılarımız vardır.

Genel olarak vermeye kıyamadığımız bu tip kıyafetlerimizi bizim kadar değer verip iyi bakacak ve zevkle giyecek yeni sahipleri ile buluşturmak sizin için de oldukça tatmin edici olmaz mı?


Sex and the City’nin ana karakteri olarak bildiğimiz stil ikonu Carrie Bradshaw’ın Designer kıyafetlere ve ikinci el mağazalara verdiği önemi duymayanımız yoktur.

Kendine özgü stili olan Carrie, hatırlarsanız hayatının aşkı Mr. Big ile evlenirken ikinci el mağazasından aldığı beyaz etek ve ceketini kombinlemişti.

Bu örnekten yola çıkacak olursak ikinci el giyebilen kadın: Özgüvenlidir, özgündür ve akıllıdır!

Bunun yanı sıra Nicole Kidman, Sharon Stone, Drew Barrymore, Winona Ryder, Rachel Zoe, Mary Kate ve Ashley Olsen Kardeşler, Mandy Moore, Julia Roberts gibi dünyaca ünlü isimler ikinci el modanın öncüleri olarak dikkat çekmektedir.

Ülkemizde ise, İkinci el kıyafetlerini satışa çıkaran ünlüler karşımıza çıkmakta.

Ebru Şallı, Ece Erken, Nükhet Duru, Özlem Yıldız, Ebru Gündeş bu ünlülerimizin en başta gelen isimleri.

Belirli internet kanalıyla kıyafetlerini sergileyip satışını gerçekleştiren ünlülerimiz, çoğu zaman bunların gelirlerini hayır işlerinde kullanmayı tercih ediyorlar.


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...