İnternetten Program Nasıl İndirilir?

Yayınlanma Tarihi: 11 Aralık 2014 Ekleyen: Melih M


Bildiğimiz gibi internetten program indirmenin pek çok yolu var, pek çok şekilde internetten program indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak program indireceğiniz tam indir gibi siteler bulunuyor, fakat indirmek istediğiniz programı mesela Adobe uygulamalarını indirecekseniz Adobe’nin kendi sitesinden satın alarak veya ücretsiz deneme sürümü yükleyerek bilgisayarınıza kurulum yapabilirsiniz. Windows uygulamaları Microsoft sitesinde, Mac uygulamaları da Apple sitesinde ayrıca bulunuyor.

Dikkat etmeniz gereken nokta; indirme işlemi yapılacak olan bilgisayarın işletim sistemidir. Windows7, Windows8, Windows Xp ya da Mac işletim sistemli bilgisayarlar gibi. Bunun dışında virüs korumasına karşı yine dikkatli olmanız gerekiyor.

Ayrıca Microsoft Office programları gibi uygulamalarda kullanım süreleri de sınırlı olabiliyor.

Şimdi gelelim indirme işlemini gerçekleştirebileceğimiz sitelere;

Tamindir.com

Tamindir.com: Benim de kullandığım içerisinde her uygulamayı bulabileceğiniz bir site.

Bu siteden: deneme sürümü olan uygulamaları ve ücretsiz uygulamaları indirebiliyorsunuz.

Ayrıca pekçok dil seçeneği bulunmakta, işletim sisteminize uygun uygulamaları indirmek için sol kısımda bir kolaylık sunmuş site. Anasayfada en çok indirilen uygulamaları görmeniz mümkün. Aradığınız uygulama yok ise arat kısmından uygulamayı bulabilirsiniz. Uygulamayı bulduğunuzda, programı indir sekmesine tıklarsanız, programı bilgisayarınıza indirip kurmaya başlıyorsunuz, daha sonra çalıştır derseniz programın kurulumunu bitirip bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca program konusunda şüphelerinizi indirme sayısına göre giderebilirsiniz, indirme sayıları  uygulamaların yanlarında görülebiliyor. Fazla indirme işlemi yapılmış uygulamalar bana daha güvenilir geliyor, bunun dışında en çok indirilenler listesinden uygulamalara bakabilirsiniz, kullanıcı yorumları da uygulamanın altında bulunuyor.

Gezginler.net

Gezginler.net‘ e gelince; bu sitede yine indireceğiniz programları bulup indirebilirsiniz ayrıca programların özelliklerini de görebiliyorsunuz indirmeden önce. Programı indir dediğinizde başka bir sekme açılıyor ve program inmeye başlıyor ekstra başka bir şey yapmanıza gerek yok, program bilgisayarınıza kuruluyor. Yine bu site içerisinde kategoriler adlı bir bölme var oradan aradığınız programı kolayca bulabilirsiniz. Online oyunları da rahatlıkla indirebileceğiniz bir site aynı zamanda.

Kıyaslama yapabilmek adına ise yan kısımda açılan benzer programlar yazısı altındaki programlarla kıyaslama yapabilirsiniz.

indir.com

Yine indir.com; başka bir indirme yapabileceğiniz web sitesi. Bu sitede de aynı işlemlerle indirme yapabilmeniz mümkün.

Google aramaya program indir, bedava program indir, ücretsiz program indir vb. anahtar cümleler yazarak indirme işlemi yapılabilecek pek çok site bulmanız mümkün.

Dikkat etmemiz gereken nokta programın dilini seçmeniz ve programın ücretsiz mi ücretli mi deneme sürümü mü olduğu.

Şimdiden kolay gelsin.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...