Kamp Yapmak İçin 10 Önemli Neden


  1. Doğayla baş başa kalıp şehrin stresinden, gürültüsünden uzak kalmak için kamp yapmak harika bir seçenek olabilir. 
  2. Tek başına kamp yapmak kafamızda kurduğumuz, düşündüğümüz şeyleri sonuca bağlamak için iyi bir fırsat olacaktır. Sessiz bir ortamda düşünmek, ölçmek, biçmek mutlaka faydalı olacaktır.
  3. Kampa gideceğiniz kişi / kişiler ile aranızdaki bağı kuvvetlendirir, birbirinizi daha yakından tanımanızı sağlar. Böylece arkadaşlıktan dostluğa doğru bir yol izleyebilirsiniz.
  4. Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladığında festivaller ortaya çıkar. Konserler, eğlenceler ve birçok aktivite için merkez olabilen festivaller kamp için harika bir neden olur. Sabahlara kadar süren eğlenceler, sevilen sanatçıların konserleri, minik yarışmalar ve bunların yakınında kamp yapmak.
  5. Tatil için oteller bazen oldukça pahalı olabiliyor. Otelde yapılan tatillere göre kamp yapmak daha uyguna mal olmakta. Hem tatil rotasını kendiniz belirlersiniz hem de otelin birçok şeyine bağlı kalmadan tatilin tadını çıkarırsınız. 
  6. Evinizde tatlı bir kediniz ya da minnoş bir köpeğiniz varsa kampa rahatlıkla gidebilirsiniz çünkü onlar bundan çok hoşlanır. Birlikte sabah yürüyüşleri yapar tatilin tadını çıkarırsınız.
  7. Kamp bir bakıma kendinize olan özgüveninizi artırır. Neleri yapabileceğinizi görür ve kendinizle gurur duyarsınız. Bir sonraki kamp fikrine daha sıcak bakarsınız böylelikle.
  8. Kamp kişiye bağımsızlık ve özgürlük duygularını da yaşatır. Kimseye bağlı kalmadan arabaya/motora atlayıp şehir şehir gezmek; işte tüm bunlar özgürlük.
  9. Gün batımını ve gün doğumunu izleyebilmek, yıldızların ışığıyla, cırcır böceklerinin sesleri uyumak harika sebepler arasında en üstlerde yer almaktadır.
  10. Kamp yerinde ve yolda yeni arkadaşlar edinmek. Onlarla bir şeyler paylaşmak, sohbet etmek ve daha nice arkadaşlar edinmek de bu fikirlerden birisi.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js