Koltuk Altı Kokusu Nasıl Giderilir?

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2017 Ekleyen: admin


Terlemek, günlük hayatta sıkça karşılaşılan bir problemdir. Terin normalde renginin ve kokusunun olmamasına rağmen, bakterilerin sıcak ortamlarda hızlı üremeleri sayesinde terin rengi değişmekte ve rahatsız edici bir koku oluşturmaktadır. Bu sebeple ter kokusu, tüm insanlar için rahatsız edici bir koku olarak bilinmektedir.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Giderilir? 2

Ter, normalde vücudun sağlıklı olmasını sağlayan en büyük boşaltım yollarından biridir. Günlük yaklaşık olarak yarım litre ile bir litre arasında kirli sıvı vücuttan terleme yolu ile atılmaktadır. Bu sebeple de terleme vücut için bir ihtiyaçtır. Ama bu terleme sisteminin de oluşturduğu kokular rahatsız olduğu için kokuları çözmek için birden fazla seçenek mevcuttur.

Terleme, genelde koltuk altında gerçekleşir. Çünkü koltuk altı vücuttaki en sıcak ve en havasız kalan bölgelerden biridir. Bu yüzden genel olarak koltuk altı kokusu için çözü yöntemleri aranmaktadır. Koltuk altının kokmasını önlemek için de en büyük çözüm, daha çok pamuklu kıyafetler giymektir. Pamuklu giysiler vücudu fazla terletmemektedir. Bu sebeple bu tür giysiler giyildiğinde ter oluşmayacağı için ter kokusu da ortaya çıkmamaktadır.

Koltuk altı kokusu giderme yöntemlerinden bir diğeri de duş almaktır. Sık sık duş alındığı takdirde hiç bir şekilde koltuk altında terlemeden dolayı koku oluşmamaktadır. Fakat duş alımına ek olarak duştan sonra vücudun her kısmı detaylıca kurulanmalıdır. Kurulama yapılmadığı takdirde bakteriler kolaylıkla üreyip koku oluşturabilmektedirler.

Adaçayının suyla karıştırılmasından sonra bu sıvı beze sürülerek, koltuk altının tamamının ıslatılması da bir diğer yöntemdir. Bu yöntem sonrasında koltuk altı kokusu en aza indirilmektedir. Ter kokusunun önlenmesinde bir diğer yardımcı faktör ise limondur.

Koltuk Altı Kokusu Nasıl Giderilir?

Limonu düşük miktar su ile karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile koltuk altına sürmek, bu bölgede oluşacak teri en aza indirmektedir. Ter oluşsa bile, limon kokunun oluşma ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır.

24 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...