Lazer Epilasyon Nedir?Günümüz toplumunda kadın, erkek fark etmeden en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri dış görünüşümüz. Bunların başında, temiz daha hoş bir görünüm elde etmek adına istenmeyen tüylerden kurtulmak geliyor.

Lazer Epilasyon;

Vücudun belirli bölgelerinde olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Bulunan tüylerin boyunu kısaltmak veya tamamen yok etmek açısından kalıcı bir yöntemdir. Lazer epilasyon süreci üç aşamadan oluşur öncesinde lazer epilasyon yapılacak bölgenin temizlenmesi, uzun olan kılların kısaltılıp lazer epilasyon için uygun boya getirilmesi, lazer aleti ile taranması aşamalarından oluşur. Kıllanmanın olduğu bölgeye bir jel sürülür ve bu jelin renginin neticesine göre size yapılacak olan işlem başlar en az 15 dakika en fazla 1 saat süren seanslar sırasında amaç kıllardan tamamen kurtulmaktır. 3 ile 10 seans arasında sonuca ulaşmak amaçlanır.

Lazer epilasyon süreci en fazla 8 ay sürer, 8 ay kadar kısa bir süre içerisinde vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon öncesinde yapılacak bölgeye ağda yapılmamış olmasına, uzun olan kılların jilet yardımı ile kısaltılmasına, yapılacak bölgede makyaj olmamasına dikkat edilmesi gerekir. lazer epilasyon sonrasın da sıcak olmamak koşulu ile duş alınabilir. Yapılan bölge de kıllar hemen dökülmez önce uzayan kıllar 3 gün ile 10 gün arası bir süre içerisinde dökülecektir. İyi ve güvenilir bir sağlık kuruluşunda yaptırılan lazer epilasyon işlemi cilde herhangi bir zarar vermeyecektir.

Lazer Epilasyonun Uygulandığı Bölgeler;

Yüz, ense, kaş, bıyık, yanak, çene altı, bacak, genital bölge, koltuk altı, göğüs, yüz, kulak içi

Lazer Epilasyonun Yararları;

  • Kısa zamanda etkili ve kalıcı çözüm
  • Ağrısız işlem
  • Batık sorununun giderilmesi
  • Herhangi bir tehlikesi olmayan yöntem

,

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js