Oğlum Bak Git Nasıl Ortaya Çıkmıştır

Yayınlanma Tarihi: 21 Aralık 2014 Ekleyen: Ayten Akyüz

Nasıl Ortaya Çıkmıştır

Gün geçmiyor ki internet dünyasında yeni bir video ya da bir fotoğraf boy göstermesin.

Artık televizyonda, internette ya da yazılı basında boy göstermeniz için ünlü olmanız şart değil. İster ünlü olun ister olmayın bir gün ansızın bir tıkla kendinizi görebilirsiniz.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir çocukla belediye görevlisini içeren 3 dakikalık bir video tıklanma rekorları kırdı.Hatta birçoğumuz slogan olarak kullanır olduk.

Çevre temizliği yapan bir görevliyi tahrik etmeye çalışan çocuklardan birinin, pantolon kemerini çıkararak görevlinin üzerine gitmesi ile gerçekleşen video da; nin sürekli ‘’oğlum bak git’’ demesi ile video kendi ismini bulmuş oldu. 

Videoda iki çocuk ve bir temizlik görevlisi var.

Temizlik görevlisinin üzerine giderek hadi vursana diyen çocuk görevlinin defalarca oğlum bak git demesi üzerine geri adım atmadı.

Bu tahrik karşısında daha fazla dayanamayan görevli çocuğa elindeki temizlik aletleri ile vurdu ve çocuk kaçarak oradan uzaklaştı. Daha sonra alınan bilgiye göre çocuğun başına 12 adet dikiş atılmış ve olay yargıya taşınmıştır.

O günden sonra birçok espriye konu olan ‘oğlum bak git’ tabiri dilden dile dolaşmaya devam ediyor.

Çocuğun ve görevlinin akıbeti de merak konusu oldu ve basında yer aldı.

Konu üzerine programlarda uzmanlar yorumlar yaparken ebeynler ise çocuk yetiştirme hususunda kendilerini sorgulama fırsatı buldu. Kimileri görevliye hak verirken kimileri verilen tepkinin yersiz olduğuna inandı.

Yargıya götürülen olayda Görevlinin iddiası;

Arkadaşları ile uygunsuz konuşan çocukları burada bulunan ailelerin olduğunu belirterek uyardığını ama çocuklardan birinin onu tahrik ederek üzerine geldiğini ifade etti. Çocuğu yaralamak amaçlı değil de uzaklaştırmak amaçlı sopayı uzattığını fakat o an küreğin elinde olmadan çocuğun başına çarptığını ve yaralamaya neden olduğunu belirtti. Hatta olay yerine polis çağırdığını ve kimsenin gelmediğini belirtti.

Açılan dava sonucu temizlik görevlisi 740 lira para cezasına çarptırıldı.

Suç işlememek kaydıyla da bu hüküm 5 yıl ertelendi.

Son derece trajikomik olan böylesi bir olayın neden bu kadar geniş yankı uyandırdığı konusunda uzmanlar şaşkınlık yaşıyorlar.

Yaşanan bu olayda suçlu suçsuz aramak bir yana dursun olayın uyandırdığı yankı daha çok merak konusu oldu.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...