Periscope Nasıl Kullanılır


Özellikle ünlü simaların Periscope uygulaması ile yaptıkları canlı yayın paylaşımları uygulamanın popülerlik basamaklarına tırmanışını oldukça hızlandırdı.

Uygulamayı kullanabilmek için kullandığınız cihaza göre IOS veya Android platformları üzerinden telefonunuza indirmeniz ve Twitter hesabınız olması gerekiyor.

Bu noktada IOS cihazınız için minimum 7.1, Android cihazınız içinse 4.4 ve üzeri bir sürüm gerektiğini de belirtelim.

Uygulamayı indirdikten sonra ise Twitter hesabınız ile giriş yapma zorunluluğu olduğu bilgisini vererek, Periscope üzerinden canlı yayın yapıp, yapılan canlı yayınları takip etmeye başlayabileceğinizi belirtelim.

Periscope aynen Twitter'da olduğu gibi dilediğiniz kullanıcıları takip edebileceğiniz ve dilediğiniz kullanıcıların sizin hesabınızı takip etmesine izin verebileceğiniz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Periscope uygulaması ile canlı yayın yapmak için uygulama üzerinde bulunan kamera işaretine dokunmanız ve tercih ettiğiniz gizlilik ayarlarını belirleyerek "start broadcast" bölümüne tıklamanız yeterli.

Ayrıca yapmış olduğunuz canlı yayını sadece takipçilerinizin izleyebileceği şekilde ayarlayabileceğiniz gibi tüm kullanıcılara açık olarak da canlı yayın yapabilirsiniz.

Uygulama ayarlarından bu seçenekleri düzenlemeniz mümkün.

Ayrıca yine ayarlar bölümünden yapmış olduğunuz canlı yayınları kaydetme seçeneğini de aktif edebilirsiniz.

Canlı yayınlar sırasında, yayını izleyen kullanıcılar ile anlık mesajlaşma seçeneği de takipçileriniz ile iletişimi sağlamak adına Periscope uygulamasında öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Periscope uygulaması hakkında kullanıcıların en çok takıldığı nokta ise kullanıcı adı ve profil resmi gibi alanların düzenlenememesi konusudur.

Periscope; Twitter tarafından yayınlanmış bir uygulama olması sebebiyle sadece Twitter hesabı ile kullanılabilmekte.

Bu nedenle Periscope hesabınızın kullanıcı adı ve profil resmini değiştirmeniz için ayrı bir seçenek bulunmamakta, Twitter kullanıcı adı ve profil resmi Periscope hesabınızda da aynı şekilde görülmektedir.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js