Scorp Uygulaması Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2016 Ekleyen: Ozan ERDOĞANKoç Üniversitesinde eğitim gören iki öğrenci olan İzzet Zakuto ve Sercan Işık‘ın genç beyinlerinden çıkan bu fikir, yapılan çalışmalarla birlikte mobil uygulama olarak telefonlarımıza geldi.

İlk olarak geçtiğimiz yıl Şubat ayında IOS cihazlar için yayınlanan Scorp, kısa sürede Android cihazlar için de yayınlanarak özellikle gençler arasında üç yüz binlere ulaşan indirme rakamıyla popüler bir uygulama olarak sesini duyurmayı başardı.

Uygulamanın çalışma prensibi, ülkemizde yoğun olarak kullanılan sözlük sitelerinin görsel videolara dönüştürülmüş şekli olarak adlandırılabilir.

Kullanıcıların videolar ile belirli kategoriler hakkında fikirlerini belirttiği uygulamada dilerseniz konu başlıkları da oluşturabilirsiniz.

Videolar haber akışı üzerinde belirli başlıklar altında bulunuyor.

Bu başlıklar altından ilgili konu ile alakalı bilgilendirici ve eğlendirici birçok video içeriğine ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda videoları izledikten sonra beğenebilir ve en çok izlenen videoları ayrı bir sekmede görebilirsiniz.

Scorp‘a üyelik için e-posta adresinizi kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda Facebook hesabınız ile de bağlanabilir ve Facebook arkadaşlarınızı uygulama üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Beğendiğiniz içerikleri paylaşan kullanıcıları ve tanıdıklarınızı 'takip et' seçeneğiyle takip ettiklerim bölümüne ekleyebilirsiniz.

Scorp uygulaması daha öncede belirttiğimiz gibi, özellikle üniversite gençliği arasında oldukça popüler.

Şimdiden İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok şehirde bulunan üniversitelerde temsilcilere sahip ve üç yüz kadar öğrenci Scorp uygulaması bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Scorp ekibi kısa sürede daha hızlı büyüyerek şu an sıklıkla kullanılan diğer sosyal platformların önüne geçmek konusunda oldukça iddialı.

Kendi gündeminizi yaratabileceğiniz, 15 saniyelik videolarla çevrenizi ve gündemi takip edebileceğiniz, ilgi alanınıza göre başlıklar oluşturup, ilgilendiğiniz kategorileri takip edebileceğiniz yeni şeyler ve fikirler öğrenebileceğiniz ve en önemlisi tamamen kendinizi özgür hissedeceğiniz bir platform.

Siz de bu uygulama ile tanışarak hemen 15 saniyelik video içeriklerinde kendinizi bulabilir ya da kendinizi ifade edebilirsiniz.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...