Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Cilt tipine göre değişen sivilce oluşumlarının miktarı belirli bir seviyeye kadar normal kabul edilmektedir. Bazı ciltlerde meydana gelen sivilceler ise akneye dönüşerek yayılmaktadır. Bu sivilceler, yalnızca yüz bölgesinde değil vücudun pek çok bölgesinde de çıkarak kişiye büyük rahatsızlık vermektedir.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 1

Sivilceler kişinin sosyal hayatında sorunlara yol açabilmektedir. Bunların önüne geçmek için dermatolojide kullanılan ilaçla tedavi yöntemlerinin yanında doğal yöntemler de bulunmaktadır.

Sivilceler, hormon bozukluklarından, genetik yatkınlıktan ya da çok yağlı yiyecekler tüketmekten kaynaklanabilmektedir. Sebebi ne olursa olsun rahatsız edici bir görünüme neden olan sivilcelerden kurtulmak doğal yöntemler sayesinde zor olmamaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler açısından çok sayıda sivilce sahibi olmak sorun yaratmaktadır.

Pek çok kişi tarafından cevabı merak edilen sivilce nasıl geçer sorusunun cevabı doğal yöntemler uygulanaraktır. Herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği doğal karışımlarla sivilcelerin bir süre sonra bittiği görülmektedir. Sivilce tedavisi doğal yöntemler kullanılarak mümkün olmaktadır. 2 tatlı kaşığı karbonata su ekleyip hamur haline getirdikten sonra sivilce olan yerlere sürerek birkaç dakika bekletmenin ardından durulamak sivilcelerin kurumasına yardımcı olmaktadır.

Sivilcenin üzerine kullandığınız herhangi bir diş macunundan sürmek de sivilce kurutma doğal yöntemler arasında gelmektedir. Bal ve kuru kahveyle yapılan karışım da cildin sivilcelerden arınmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 2

Bal cildin yumuşamasını sağlarken kuru kahve gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır. Böylece oldukça etkili bir karışımla sivilcelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Karışımların hangisi uygulanırsa uygulansın, düzenli aralıklarla ve her gün olmayacak şekilde uygulanması önem taşımaktadır. Cildin en az bir gün süreyle dinlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede, cildin ph dengesinin olması gereken seviyeye geldiğini ve sivilce oluşumuna katkıda bulunan yağlanmanın azaldığını kısa süre içinde fark etmek mümkün olmaktadır...

13 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...