Sünger Bob çizgi filmini nasıl izleyebilirsiniz

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2014 Ekleyen: AyçaSünger Bob’u, Nickelodeon kanalı üzerinden cumartesi Pazar günleri 11:30 da izlemeniz, gün içinde ise tekrarlarına denk gelmeniz mümkün. Daha önce Cnbc-e üzerinden yayınlanıyordu fakat şuan bu kanalda yayınlanmıyor. Yayınlanmama konusu üzerinde pek çok yorum var fakat asıl nedeni bilemiyoruz tabii.

Ayrıca Sünger Bob’un Türkiye Fan sayfası olan, süngerbob.net üzerinden Sünger Bob ile ilgili merak ettiğiniz her şeye ulaşabiliyorsunuz site çok eğlenceli, bir Sünger Bob hayranı iseniz girip bakmanız tavsiyemdir. Kendi kişisel yorumlarınızı da site üzerinden yazabilirsiniz.

Şimdi kısaca Sünger Bob’dan ve onun hikayesinden bahsedelim. İlk olarak Sünger Bob, Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir karakterdir. Sünger Bob çizgi filmi Bikini Kasabasında geçer ve Sünger Bob’un evi ananastandır. Bu kasabada normalde bir kasabada yaşayacak olursak ne varsa onların hemen hemen hepsinin var olduğunu görüyoruz. Özellikle Bay Yengeç’in sahip olduğu Yengeç Restoran gibi restoranlar var, herkesin kişisel telefonları var. Kişisel araçları var. Denizin altında bir dünya kısaca Sünger Bob.

Sünger Bob’un çizgi filmdeki hayatı da çok dikkat çekicidir. Bay Yengeç’in sahip olduğu Yengeç Restoranı’nda çalışan Sünger Bob burada aşçılık yapmaktadır. Çizgi filmin ana kahramanı Sünger Bob’dur ve kare bir pantolon giyer bu yüzden olan Sünger Bob kare pantolon derler. Gary diye bir salyangozu vardır ve onunla yaşar.  En yakın arkadaşı Patrick’tir. Patrick bir denizyıldızıdır. Biraz sakar olan Patrick yemek yemeyi çok sever ve Yengeç Burger’e bayılır. Squidward ise Patrick ve Sünger Bob’dan nefret eder. Sünger Bob’la aynı yerde çalışır. Bay Yengeç, Yengeç Restoranının sahibidir. Hep çok para kazanmak ister.

Çizgi filmde bunun dışında, pek çok karakter de bulunmaktadır. Sünger Bob’un annesi ve babası Bay ve Bayan Karepantolon gibi. Çizgi film Sünger Bob’un başına gelen olayları konu alıyor, her bölümde Sünger Bob’un başına gelen farklı bir olayı izliyorsunuz. Küçük büyük demeden herkesin izleyebileceği bir çizgi film, özellikle Bikini Kasabası kurgusu bence görülmeye değer.

Frekans ayarları değişiminden sonra, Sünger Bob gibi sevdiğiniz programları izleyemiyor olabilirsiniz. Öncelikle size tavsiyem Türksat’ın sitesinden frekans ayarlarını bulmanız. Ya da uydu alıcınız var ise otomatik güncellemeyi kendisi yapabilir, en risksiz ve kolay yöntem bunun dışında internetten izlemek bence. Google da aratarak istediğiniz bölümü kolayca izleyebilirsiniz. Sünger Bob bir Nickelodion yapımı, Cnbc-e de yayınlandığı dönemlerde oldu ama saat belirtmeksizin günün belli vakitlerinde Nickelodeon da Sünger Bob’ a rastlayıp izleyebilirsiniz.

Bunun dışında eğer bir Sünger Bob hayranı iseniz; Sünger Bob’un internet üzerinde ve mobil telefonlarımızda oynamamız için oyunları var bunları indirebilirsiniz. Ayrıca Sünger Bob lisanslı bir çizgi film karakteri ve her çizgi film karakterinin olduğu gibi onunla ilgili de her türlü şey mevcut. Mesela oyuncakları, t-shirtleri, çantaları, anahtarlıkları, DVD-VCDleri, kısaca aklınız gelebilecek her şeyi bulabilirsiniz.

Ayrıca çizgi roman olarak yazılmış kitabına da erişebilmeniz mümkün.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...