Taksime Nasıl Gidilir?

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Taksim İstanbul Avrupa Yakasının en merkezi noktasıdır. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra şehirde yaşayanlar tarafından da her türlü amaçla ziyaret edilen bölge oldukça kalabalık ve hareketli bir günlük yaşama sahiptir.

Kadıköy'den Taksime Nasıl Gidilir?

 

Taksime Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakasının denize kıyısı olan ilçesi Kadıköy'den Taksime rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Pek çok farklı otobüsün yanı sıra dolmuşlar ve deniz yoluyla da karşı yakaya rahat bir şekilde geçilebilir.

Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek karşıya geçenler buradan Eminönü’nden Taksime nasıl gidilir diye düşünmeden hemen bir sarı dolmuşa binmesi yeterli olacaktır. Biraz nostaljik bir yolculuk için Galata Kulesi yürüyerek ya da tramvay ile geçilebilir ve Tünel aracılığıyla Beyoğlu'na çıkılarak bu turistik yoldan yürüyerek Taksim Meydanına ulaşılabilir.

Bu tercih sadece konforlu ve ekonomik olmakla kalmaz aynı zamanda İstanbul'u ziyaret eden herkesin yapması gereken bir yolculuk olarak dikkat çeker.

Gün içerisinde Kadıköy'den Taksime nasıl gidilir diye düşünenlerin aciliyet durumuna göre kara ya da deniz yolunu seçmesi gerekir. Boğaziçi Köprüsünden geçerek Taksime gitmek isteyenlerin bu sırada en az 1 ya da 1,5 saatlerini harcayacaklarını bilmeleri gerekir. Anadolu Yakasından Taksime dolmuşla gitmek isteyenler Bostancıyı da tercih edebilirler. Marmaray üzerinden denizaltını kullanarak Eminönü ve buradan da Taksime geçilebilir. Taksim çok önemli bir merkez olması sebebiyle hemen her yerden ulaşım çok çeşitlidir.

Taksime Nasıl Gidilir? 1

İstanbul Avrupa Yakasının en uç noktası olarak bilinen Beylikdüzü’nden Taksime nasıl gidilir dendiğinde akla ilk olarak Metrobüs yolculuğu gelir. Özel araba ile sakin bir saatte Beylikdüzü’nden yola çıkacak özel bir araç yaklaşık olarak 1,5 ya da 2 saat içinde varacağı noktaya ulaşabilir. Toplu taşımayla da süre hemen hemen aynı olsa da en azından park sorunu yaşanmayacaktır...

13 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...