Türkler Yurt Dışı Seyahatlerinde En Çok Neyi Özlüyor?

Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yemeklerin yanında ekmek tüketilse de Türkler ekmek tutkusunda rakip tanımıyor.Türkler yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında ekmek yemeyi özlüyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması da anketin sonuçlarını destekler nitelikte. En çok özlenenler listesinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Türkiye’nin iklimi ve akşam geç saatlerde yenen yemekler yer alıyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması yapılan araştırma sonuçlarını da destekler niteliktedir.

Türkler Yurt Dışı Seyahatlerinde En Çok Neyi Özlüyor?

 

Türklerin TV alışkanlıkları yurtdışı seyahatlerinde ön plana çıkıyor.Türkler otellere giriş yaptıklarında TV odalarını özellikle tercih ediyorlar,En çok özlenenler arasında ilk sırada Türk dizilerinin yer alıyor, ikinci sırada ise futbol maçlarının izleniyor olması yurtdışında bile olsa alışkanlıklarımızdan vazgeçmediğimizi gösteriyor. Kadınların dizileri, erkeklerinde futbol maçlarını kaçırmadan izlediği yapılan araştırmalarda ön plana çıkıyor.

Türkler Yurt Dışı Seyahatlerinde En Çok Neyi Özlüyor?

Yurtdışı seyahatlerinde çoğu milletler gibi farklı özlemler duyuyoruz.Yemek saatlerinin geç olmaması özleniyor ve Türkiye iklimi'de yapılan araştırmalarda en çok özlenenler arasında ön plana çıktı.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js