Yıpranmış Kotlarınızı Değerlendirin

Yıpranmış, eskimiş ve artık kullanamadığınız kotlarınızı değerlendirebileceğiniz alanlar saymakla bitmeyecek kadar çok. Kot kumaşı da diğer kumaşlara göre oldukça zor yıpranan bir kumaş olduğuna göre, sağlam kısımlarıyla mucizeler yaratmak hiç de zor değil. İhtiyacınız olan makas, iğne - iplik ya da dikiş makinesi ve biraz da hayal gücü.


Kot kumaşının en sık dönüştürüldüğü eşyalar çanta haline getirmek, ceplerini bir yerlere dikerek  organizer olarak geri dönüştürmek, defter – kitap kaplamak, yelek haline getirmek ve şorta çevirmek olarak sayılabilecekken dediğimiz gibi artık seçenekleriniz sonsuz.

Kotunuzdan parçalar keserek o parçalarla küpeler, kolyeler yapıp eşsiz takılarla arkadaşlarınızla görüşmeye gidebilirsiniz.

Kotunuzun bacak kısımlarından elde edebileceğiniz minik sepet formlarını ıvır zıvırınızı toparlayacak şekilde değerlendirebilirsiniz.

Parmak arası terlik formlarına sokabilir, herkesi ayakkabılarınıza hayran bırakabilirsiniz.

Küçük parçalardan elde edeceğiniz kot kumaşıyla minik keseler hazırlayabilir, arkadaşlarınıza aldığınız minik hediyelerinizi böyle orijinal bir hediye paketiyle sunabilirsiniz.

Emin olun elinizden çıkan her şey onlar için daha değerli olacaktır.

Deforme olmamış kısımlarıyla mutfak önlükleri yapabilir patchwork yöntemine benzer şekilde küçük ve sağlam parçaları birbirine dikerek örtüler, puflar ve hayal gücünüzün sizi götüreceği şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.

Size sunduğumuz seçenekleri zevkinize uyacak şekilde geliştirerek ortaya yepyeni tasarımlar çıkarabilir, geri dönüşüm konusunda çevrenizde yeni bir çığır açabilirsiniz.

Kot kumaşları oldukça sağlam yapıları dolayısıyla sizlere çok geniş bir kullanım alanı sunacaktır.

Şimdi hayal gücünüzü çalıştırma zamanı.

Dolabınızın kapağını açın, giymediğiniz kotlarınızı çıkarın ve bir düşünün bakalım bunlarla neler yapabilirim diye.

Kolay gelsin.Bir yorum bırakın


·