Yo. Uygulaması Nasıl Kullanılır


Yo uygulaması mobil telefonlar için basit mesajlaşma yöntemlerinden biridir.

İndirmek için gerekli olan bir akıllı telefon ve internet sağlayıcınızın olmasıdır.

Akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre kullandığınız Google Play ya da Apple Store’den uygulamayı indirerek kullanıma geçebilirsiniz.

Uygulamayı hiçbir ücret ödemeden indirdikten sonra sizden üyelik isteyecektir.

Üyelik için gerekli gerekli adım uygulamanın ilk sayfasında bulunuyor

  • Signup
  • login
  • What is yo?
  • Recover

Seçeneklerinden şahsınıza ait bilgileri yükledikten sonra uygulama artık kullanıma hazır hale geliyor. Üyelik için bir mail aktivasyonu da istemediği için çok çabuk kullanıma geçebilirsiniz.

Email adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Üyelik oluştuktan sonraki çıkan ekrandaki ’‘+’’ artı işareti ne tıkladığınız anda sizi Whatsapp adresinize yönlendiriyor ve oradaki arkadaşlarınızda uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı görebilmenizi ve istek yollamanızı sağlıyor.

Invite butonuna tıkladığınızda uygulama daveti gönderebiliyorsunuz. 

Ayrıca Find Friends butonuna tıklayarak arkadaşlarınızı telefon numarası girerek te bulma imkanına sahipsiniz.

Block butonu sayesinde görmek istemediğiniz ya da sizi bu uygulama da görmesini istemediğiniz arkadaşlarınızı bloklayabilir ve unblock seçeneği sayesinde bu engeli tekrar kaldırabiliyorsunuz.

YO’s yazan kısımda da o ana kadar kaç kere yo gönderdiğinizi görebilirsiniz. Done butonuna tıklayarak uygulamanın ana ekranına gelebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi uygulama son derece kolay ve basit amaçlı.

Uygulamanın güncellendiği takdirde otomatik olarak yeni eklentiler telefonunuza düşer ve yeni eklentileri görebilirsiniz.

Uygulama bir mesajlaşma uygulaması olmasına karşın seçenekler biraz kısıtlı, karşı tarafa sadece yo diye bir ses gönderebiliyorsunuz. Uygulamanın mantığı ne diye soracak olursanız çok bir mantık aramayın bu uygulamada eskiden iletişim kurmak için cevapsız çağrı atardık çaldırıp kapatırdık hani biraz onun için üretilmiş bir uygulama.

Bu uygulamanın yapımcısı uygulamayı 8 saatte ürettiğini ve 1,2 milyon dolar yatırım alan bu uygulama inanılmaz bir rağbet görmekte. Özellikle gençler arasında aranan uygulamalardan biri konumuna gelmiştir.

Kullanıcılar tarafından YO uygulamasının yapımcısına farklı kelimeler eklenmesi konusunda önerilerde sıkça bulunuluyor fakat yapımcı kesinlikle bu tarz bir değişimin söz konusu olmayacağını bildirmiş durumdadır. Sonsuza kadar uygulamanın Yo ile sınırlı kalmasını istediğini belirtmiştir.

Facebook’ta ki dürtme mantığını düşünebilirsiniz bu uygulamada kısa bir iletişim için ya da uyarı amaçlı bir yo gönderiyorsunuz ve uygulama bu şekilde kullanıma devam ediyor. 

Bu keyifli uygulamayı denemenizi tavsiye ederim.

İlgili İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

https://nasil.bildirim.net/o491349093.js