Zayıflatan Bitkiler

Yayınlanma Tarihi: 27 Temmuz 2015 Ekleyen: Gunnur EkşiYeşil çay: Yeşil çay hem zayıflatır hem de vücudun direncini artırır.

Kekik yaprağı çayı: Kekik yaprağı genellikle diğer zayıflatan bitkilerle birlikte kullanılarak, kısa sürede kilo vermenizi sağlar.

Biberiye karışımı: Vücutta yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştıran biberiye, cilt ve vücut zindeliği için gereklidir.

Rezene: Diğer zayıflatıcı bitkilerle kullanılan bir bitki olan rezene büyük oranda kilo kaybı sağlar.

Kiraz Sapı: Zayıflamak için son yıllarda en çok başvurulan bitkilerden biri de kiraz sapıdır. Sayısız faydasının yanında kilo vermekte ve vücuttaki ödemin atılmasında da etkilidir.

Barut ağacı: Bağırsakların hızlı boşaltılmasına yardımcı olur.

Avokado Yaprağı: Vücutta biriken yağların yakımını kolaylaştırır.

Karpuz: Yaz aylarında bolca tüketilmesi tavsiye edilen karpuz, içerdiği bol sıvı ve kilo aldırmayan özelliğiyle vücuttaki toksinlerle de savaşır. Vücuttaki ödemin azalmasında etkilidir.

Soğan Kürü ve Soğan Suyu: Vücut direncinin artmasında son derece etkili olan soğan, yağ yakıcı özelliğiyle kilo vermeyi kolaylaştırır.

Lahana Suyu: Lahana kalorisi düşük bir sebze olmasının yanında, tok tutucu özelliğiyle açlığı ve yeme isteğini azaltır. Pek çok faydası bulunan lahana sadece kilo vermek için değil, ideal kilonun korunması için de sıkça tüketilmektedir.

Mate Çayı: Mate çayı 12 ay boyunca yapraklarını fazla dökmeyen bir ağaç türünden elde edilmektedir. Tropik ya da yarı tropik iklimlerde yetişen bitki, yağ yakılmasında rol üstlenerek, yağ yakımının hızını arttırabilir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. 


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...