Başarılı Dönem Filmleri


İşte bu noktada karşımıza çıkan en başarılı dönem filmlerinden tavsiyeleri sizinle paylaşacağız.

Schindler's List (Schindler’in Listesi):

  • Yönetmen koltuğunda sinema tarihinin en büyük dahilerinden Steven Spielberg’in oturduğu 1993 Amerikan yapımı film, Nazilerin Polonya Yahudilerine uyguladığı soykırım sürecinde binden fazla kişinin kurtulmasında önemli bir üstlenen Oscar Schindler’i ve bu kurtarma sürecinin serüvenini anlatıyor.
  • 321 milyon Amerikan doları hasılatı ile beraber tüm zamanların en iyi filmleri sıralamasında da tüm listelerde üst sıralarda bulunuyor.

The Kit Runner (Uçurtma Avcısı):

  • Yönetmen koltuğunda Marc Forster’ın yer aldığı film, Afgan Khaled Hosseini (Halit Hüseyni) adlı yazarın tüm dünyada çok satanlar listesine girmiş kitabından aynı adla uyarlanmıştır.
  • 1970’li yıllardan Milenyum çağlarına kadar Afganistan’ın uğradığı değişimleri çarpıcı bir hikaye üzerinden konu alan film, en az uyarlandığı kitap kadar etki yaratmayı başarıyor.

The Pianist (Piyanist):

  • Fransa, Almanya, İngiltere ve Polonya yapımı, yönetmenliğini Polonya asıllı Fransız Roman Polonski’nin üstlendiği film, 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen gerçek bir kesiti anlatır.
  • Polonyalı piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını kaleme aldığı kitaptan uyarlanmış olan film dönem filmleri denilince akıllara gelen ve gelmiş geçmiş en iyi film listelerinde üst sıralarda yer bulan bir yapım olarak dikkatleri çekiyor.

Life is Beautiful (Hayat Güzeldir):

  • Yönetmen koltuğunda İtalyan Roberto Benigni’nin bulunduğu 1997 yapımı İtalyan filmi, 2. Dünya Savaşından birkaç yıl önce başlayan hikayesinin devamında oğlu ve karısı ile beraber Yahudi kamplarına götürülen bir babanın çocuğunu korumak adına gösterdiği inanılmaz özveriyi ve özverinin ulaştığı başarıyı konu alıyor.

CEVAP VER