Kadınları Stresten Arındırmanın Altın Kuralları

Son zamanlarda kadınlar kendilerini yaşadıkları stres ve sıkıntı nedeniyle günün sonunda bitkin bulabiliyor. Tabi ki bunun birçok nedeni var; ister şirket yöneticisi olsun isterse ev hanımı gün sonunda kendine ayırdığı zamanı verimli bulamıyor. Peki bu aşama da çözüm nedir? Öncelikle kendinizi bir göreve mekanizması görmekten vazgeçin. Uzmanlar stresten arınmanın yollarını 3 aşamada açıklıyor. Bu üç başlığa odaklanarak kadınlar kendilerini kontrol altına alabilir.

Kadınları Stresten Arındırmanın Altın Kuralları

Kadınların ellerinden gelenin en iyisini yapmak, var olan gücü tetikleyen en dışarı çıkartmak, para kazanmak, fit bir vücuda sahip olmak gibi önemli güdüleri bulunmaktadır. Bunlar öncelikle bir görev haline gelmemeli, stresi önemli sebeplerden biride budur. Olumlu düşünmek, hayattan keyif almak zaten başkalarına ve kendimize pozitif enerji sağlar. O zaman görev olarak düşünülen bütün işler keyif aldığınız birer meşgale haline gelir. Beyni nasıl yönetirseniz sonucunu ona göre alırsınız. Mesela kilo problemi olan bayanların hayatları boyunca stres yaşadığını söylemek doğrudur. Aslında diyet yerine sağlıklı beslenmeyi tercih etseniz, bu artık yaşam stiliniz halini alır.

Güne hareketsiz başlamak, kaygı ve endişe duymak, geçmişteki olayların kemikleştiği kadınlarda stresi artırdığı düşünebilir. Bunun içinde kadınların en önemli olan özelliği mükemmeliyetçilikten vazgeçmeleri gerekebilir. Çünkü mükemmeliyetçilik zaman zaman hayal kırıklığına neden olabiliyor. Kadınları strese sürükleyen bu etkenlerden kurtulmanın birçok yolu var. Rahatlamayı öğrenin, rahatlama sadece fiziksel olarak değil akli ve duygusal süreçlerde de faydalı olacaktır. Gerçekçi beklentiler oluşturun böylece mükemmeliyetçilikten ve suçluluk duygusundan arındığınızı göreceksiniz.

CEVAP VER