Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır
E haklıyız da kalem sürmeden çıkalım da gözlerimiz boş boş mu baksın Kabul etmemiz gerekir her birimiz makyaj yaptığımız zaman kendimizi daha bir güzel, daha güvenli, daha şık ve asil bir bayan olarak hissediyoruz. Yürüyüşümüz bile değişiyor... Bize kendimizi iyi hissettiren makyaj yapmak aslında çok da kolay bir işlem değildir. Tenimize uygun fondöten seçmek, göz rengine uygun kalemi bulmak, kaşlarımızı boyayıp küçük hüsama dönmemek, ruju taşırmadan sürmek önemli hususlardır. Makyaj bayanların neredeyse ilk dünyaya geldiği günden beri önemli bir konu kızlar. Nereden mi biliyorum inanır mısınız makyajın geçmişi mö. 3000li yıllara dayanıyor.

Makyaj yapmanın püf noktaları:

Makyaj yapımında en önemli konu tenimize uygun tonları seçebilmektir. Eğer açık tenli bir insansak açık tonlarda fondöten seçimine dikkat etmemiz gerekir, biraz daha koyu tenliysek yine buna uygun renklerde ve tonlarda fondöten seçimi yapmamız gerekir. Makyaj kesinlikle bir boyanma değildir. Tenimizin güzelliğini ortaya çıkarmanın en önemli yoludur. Makyaj yaparken modaya uymak da önemli tabi ki. Bundan birkaç sene önce gözlerde renkli far kullanımı çok modaydı. Herkes göz farı olarak mavi, yeşil, mor, lacivert ve pembe tonlarını seçiyordu. Son birkaç yıldır moda olan ise çok açık bir far ile eyeliner veya dipliner sürümü gözler çok sade dudakları bir o kadar iddialı yapmak günümüz modaları arasında. Koyu kırmızı ve mat rujlar koyu kırmızı ve yine mat bordo tonlarında rujlar çok çok moda ve birçok kişiye yakışıyor.  Ancak şöyle bir durum var ki makyaj yapımında esmerler sarışınlara göre çok daha şanslılar. Sarışınlarda koyu renk makyaj yapımı iddialı ve hoş olmayan bir görünüm ortaya koyabilirken esmer ve kumrallarda koyu renk makyajlar çok hoş bir görünüm ortaya koyuyor.

Porselen makyaj:

Porselen makyaj hemen herkese yapılmaz. Yüzlerinde bir kaza sonucu veya doğuştan olan kalıcı izlere sahip kişilere porselen makyaj uygulanır. Porselen makyaj malzemeleri normal kozmetik ürünlerden daha farklıdır ve işinin uzmanları tarafından yapılır. Yoksa hoş bir görünüme kavuşmak isterken daha kötü durumlarla karşılaşabiliriz. 

Kalıcı makyaj:

Kalıcı makyaj evde uygulanabilecek bir yöntem değildir. Uygulaması için bir güzellik merkezine gitmek gerekir. Kalıcı dudak kalemi, kalıcı göz kalemi, kalıcı allık gibi kalıcı makyaj uygulamaları mümkündür. Allık demişken allık sürümü oldukça önemli bir konu bayanlar. Lap diye yanak üzerinde kalan allıklar hoş bir görünüm oluşturmuyor. Allık, elmacık kemiklerimiz üzerine küçük vuruşlar halinde uygulanmalıdır fırçaya alınan allık önce yavaş bir nefesle üflenmeli sonra uygulamaya geçilmelidir.

CEVAP VER