Anadolu Yakasının En Güzel 5 Alışveriş Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 20 Ekim 2015 Ekleyen: Melek Sevinç SARIOĞLUTürkiye aslında alışveriş merkezleriyle çok kısa bir süre önce tanıştı. 

İlk alışveriş merkezi 1988 yılında yapılmıştı. 

O günden bu yana çok hızlı bir ilerleme kaydeden alışveriş merkezleri her geçen gün sayısını artırmaya devam ediyor. 

Şehirli insanın aradığı her şeyi bulabileceği konsept mağazalar olan alışveriş merkezleri bugün hayatımızın tam ortasında yerini aldı denilebilir.

Çocukluğumuzda mahallemizin bakkallarının, tuhafiyelerinin, terzilerinin, kuaförlerinin, berberlerinin yerini alan alışveriş merkezleri 7’den 77’ye herkes tarafından sevildi ve çok kısa sürede benimsendi. 

Alışveriş merkezleri çağdaş kent yaşamında tüketim anlayışının ve kültürün gelişimini gözler önüne seren en önemli örneklerden biridir. 

Alışveriş merkezleri içerisinde bulundurduğu eğlence merkezleri ve kafelerle gençlerin göz bebeği olurken, çocuklar için hazırlanan özel alanlarla da onların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. 

Özellikle herkesin evlere kapandığı soğuk kış günlerinde hafta sonu yapılabilecek en güzel aktiviteler yine alışveriş merkezlerindedir. 

Bizde kış aylarının kapıda olduğu bugünlerde sizler için Anadolu Yakasının en güzel 5 alışveriş merkezini araştırdık.

Capitol: Anadolu Yakasının ilk alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Capitol Alışveriş Merkezi, Üsküdar, Altunizade’de bulunuyor.

Capitol ayrıca Türkiye’nin ilk ve en büyük sinema kompleksini de bünyesinde barındırıyor. 

Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi: Anadolu Yakasının kalbi Kadıköy’de olan alışveriş merkezi, ulaşım açısından da gözde merkezlerden biri.

Mağaza karmasıyla fark yaratan merkezde, tek olma özelliği taşıyan 541 metrekarelik bir buz pistiyle eğlencenin yeni adreslerinden…

VIA/PORT Outlet Shopping: Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük outlet konseptli alışveriş merkezi unvanına sahip VIA/Port Outlet, ziyaretçilerine hem kazançlı ve kaliteli alışveriş imkanı hem de eğlenceli vakit geçirme fırsatını bir arada sunuyor.

Palladium Alışveriş Merkezi: Gün ışığından faydalanmayı sağlayan dev cam küresiyle dikkat çeken merkez, açık havada bulunma hissi yaratıyor.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi: Kadıköy Acıbadem’de yer alan alışveriş merkezi de keyifli bir hafta sonu geçirmeniz için güzel bir seçim. 

Akasya Alışveriş Merkezi: Acıbadem'de yer alır. Belki de listeye en son eklenen ancak en iddialı AVM diyebiliriz. Bulundurduğum markalar oldukça başarılı - bazıları başka yerlerde pek yok Under Armour gibi. Üstü açık alanda yer alan kafe ve restoranlar da biraz İstinye Park modeli olmuş ancak oldukça başarılı. Ulaşımı da oldukça kolay: hem dolmuş hem de metro ile ulaşmak mümkün (biraz yürümek gerekse de).


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...