29 Eylül 2023
Yeme İçme

Bacardi Nasıl İçilir?

Bacardi farklı rom çeşitleri üreten bir firmadır ve son 60 yıl içerisinde dünyadaki en popüler rom markası olmuştur. Bacardi rom yüksek ihtimalle daha önceki yıllarda da bu istatistiğe sahipti ancak istatistik teknolojisinin ve sınırlarının dar olması bu olguyu ortaya çıkaramamaktaydı.

Marka alkollü içecek şirketleri arasında dünyada 4.dür. Firmanın kurucusu Facundo Bacardi bütün kıtalarda severler tarafından bilinen beyaz Karayip romunun teknolojisini bulan kişidir. Firma 1886’da üretime başlamış ve 1902’de resmi bir firma olmuştur.

Ürünleri arasında şu anda en popülerleri şunlardır: Carta Blanca, Superior, Carta Oro, Carta Negra, OakHeart, Gran Reserva, Castillo Spiced Rum ve 151. Bacardi alkol oranı %40’tır.

Rom, birçok kokteyl yapımında kullanılmaktadır. Tüm ünlü kokteyller Bacardi rom kullanılarak yapılmaktadır. Bacardi kokteyl çeşitlerinden biri olan Cuba-Libre, kola, limon suyu ve Superior karışımından oluşmaktadır. Daiquiri kokteyli ise limon suyu, şeker ve rom karıştırılarak yapılmaktadır.

Bacardi Mojito kokteyli ise firmanın açılışından çok öncesinde denizciler tarafından yapılmıştı. Ancak ABD’deki içki yasağı sırasında Mojito, Bacardi romu sayesinde popüler olmuştur. Mojito; Superior, limon suyu, nane, şeker şurubu ve maden suyu karıştırılarak yapılmaktadır. Ayrıca Mojito en popüler alkollü içeceklerden biridir.

Neyle İçilir?

Bacardi’yi içmenin özel bir yolu yoktur. Oluşan inanışlar tamamen kişisel deneyimlere bağlıdır. Rom’a aşağıdaki malzemelerden birini katarak içmek mümkündür:

  • Bal (tat vermekte)
  • Şeker şurubu (bal gibi tat verir)
  • Krema
  • Meyve parçaları
  • Meyve suları ve freşler

Bacardi Nasıl İçilir? 3

Ancak her malzeme kendine özgü özellikler barındırmaktadır ve bazılarını karıştırmak tehlikelidir. Yani bazı meyve parçacıklarını birlikte roma atmak sakıncalıdır. Karışım tekniklerini bilmek için deneyim gerekmektedir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video