Cennet Mahallesi Oyuncuları Kimlerdir?

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2014 Ekleyen: Gözde SoyluCennet Mahallesi Oyuncuları Kimlerdir?

Özkan Uğur (Beter Ali): İlk başlarda gözlem için Cennet Mahallesi’ne gelen zengin ve ünlü bir yazardır. Daha sonra mahalleye bağlandığını fark eder. Bütün mal varlığını bırakıp Cennet Mahallesi’nde yaşamaya devam eder.

Müjdat Gezen (Yunus): Yunus; annesi, kız kardeşi ve çocuklarıyla birlikte yaşamaktadır. Geceleri meyhanede zurna çalar. Pembe’ye aşıktır onunla evlenmek için elinden geleni yapar. Sürekli Pembe’yle kavga ederler.

Melek Baykal (Pembe): Paragöz, zeki ve kurnaz bir kadındır. Gündüz çiçek satarak, bohçacılık yaparak  ve geceleri meyhanede ud çalarak geçimini sağlar. Kızı Sultan’ı sürekli zengin bir kocayla evlendirmeye çalışmaktadır.

Çağla Şikel (Sultan): Pembenin kızı olan Sultan meyhanede dansözlük yapar. Ferhat’a aşıktır ve bir türlü evlenemezler. Annesi Pembe sürekli onlara engel olur.

Alişan (Ferhat):Yunusun oğludur. Gündüzleri taksicilik yapar, geceleri ise meyhanede  keman çalıp şarkı söyler.

Aylin Kabasakal (Fatoş): Geceleri ailesinin çaldığı meyhanede dansözlük yapar .Yunus’un kızıdır. Selime aşıktır. Ama Selim’in ablası olan Pembe onlarında aralarını bozar.

Şeyla Halis (Menekşe): Yunusun kız kardeşidir. Gündüzleri Pembe’yle birlikte çiçek satar. Geceleri meyhanede kanuni çalar. Pembeyle sürekli kavga eder. Muharrem’e aşıktır.

Zeki Alasya (Komiser): Mahallenin komiseridir. Pembe ve Yunus’un aileleri meyhanede sürekli kavga çıkarıp karakola düşerler. Komiserde onların kavgalarını izler.

Erol Günaydın (Deli Kadir): Pembe’nin babasıdır. Çok çapkınlık yapar.

Ayten Erman (Falcı Kısmet Ana): Yunus’un annesidir.

Ümit Yesin (Cimri Muharrem): Mahallede kahvehanesi vardır ve mahallenin muhtarıdır. Menekşeye aşıktır.

Zihni Göktay (Ethem): Daha öncede Almanya’da yaşamış ve tekrar kendi mahallesine gelmiştir. Mahallenin zenginidir. Herkes onu kandırmaya çalışır.

Serhat Özcan (Selim): Pembenin erkek kardeşidir. Geceleri meyhanede cümbüş çalar. Fatoş’a aşıktır.

Levent Tülek (Organizatör Rıza): Pembe’nin ve Yunus’un ailesine sürekli iş bulur. Kurnaz ve zekidir. Sivrizekasıyla bazen saçma sapan fikirleri vardır

Melih Çardak (Rüstem): Minibüsü vardır. Sultan’a aşıktır. Ferhat ile Sultan’ın evlenmesine hep engel olur.

Seyit Karabulut (Aliş): Yunus’un küçük oğludur. Meyhanede darbuka çalar. Ayşe’ye aşıktır.

Belemir Temizsoy (Ayşe): Pembe’nin küçük kızıdır. Ferhat’ın kardeşi Ali’ye aşıktır. Ailesiyle birlikte meyhanede çalgıcılık yapar.

Cennet Mahallesi Senaryosu Nasıl?

İstanbul’un kenar semtlerinden biri olan Cennet Mahallesi; dans, müzik, aşkların bol olduğu bir yerdir.Mahallenin güzel kızı dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhat birbirlerine aşıktır ama iki tarafın aileleri arasında önceden başlayan düşmanlık  bu iki sevgilinin  aşkına mani olmaktadır.Ferhat’ın babası zurnacı Yunus ile Sultan’ın annesi bohçacı Pembe  yıllar önce birbirlerine aşık olmuşlardır ama bu düşmanlık onların mutluluğunu da bozmuştur. Falcı nine, saz tamircisi dededen başlayıp 8 yaşındaki Ali ile, 6 yaşındaki Ayşe’ye kadar geçen bu düşmanlık sürecini esprili bir dille anlatır.

Cennet Mahallesi hangi kanalda yayınlanır?

Cennet Mahallesi 11 Haziran 2004- 30 Aralık 2007 tarihinde Show TV ‘de yayınlanmış komedi dizisidir. Halen zaman zaman tekrarları yayınlanır.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...