eÇift Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2016 Ekleyen: Ayten Akyüz


eÇift Nasıl Kullanılır

eÇift Elit Teknoloji Hizmetleri A.Ş. markasıdır. Ülkemizde 2009 yılının Nisan ayında kurulmuştur. Sekiz ay sonra yani Aralık 2009’da eCift.com web adresini kurarak arkadaşlık ve evlilik sitesini kapsamlarına almışlardır.

Türkiye’de sektörlerinde yerlerini sabitledikten sonra eÇift.de’yi kurarak özellikle Almanya’da yaşayan bekar Türk kitlesine ulaşmayı başarmışlardır. Şu anda kayıtlı üye sayısı yaklaşık verilerle konuşmak gerekirse 4 milyon civarındadır.

Sitenin ana haritası içinde yer alan yönlendirme kısımlarıyla üye olmak oldukça basit bir uygulamadan geçiyor.

Adaylar önce temel bilgilerinin olduğu ilk formu dolduruyorlar. Ardından takiben kişisel zevklerinin beğenilerinin tercihlerinin olduğu anket şeklindeki küçük başlıklar altında toplanan diğer formu dolduruyorlar. Bunları takiben yine partnerlerin de aradıkları özellikler sigara alkol kullanımı hobileri konusunda tercihler yapıyorlar. Partner adaylarında olmasını istemedikleri özellikleri ya da olmasını istedikleri özellikleri sıralıyorlar.

Bunları yine sitenin hazırlamış olduğu anket şeklindeki soru-cevap özelliği taşıyan program sayesinde yapıyorlar. Bu basit bir kişilik analiz testi sayılabilir. Bu kadar kolay bir şekilde profilinizi oluşturabiliyorsunuz kendinize belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile istediğiniz zaman giriş yapıp listede yer alan üyelerle iletişim kurabilir sohbet ortamları oluşturabiliyorsunuz.

Hatta dilerseniz kendinize profil resmi belirleyip adaylarınızı daha çabuk eleme şansını elde edebiliyorsunuz.Son olarak ise kullanıcı sitenin kullanım ve gizlilik koşullarını kabul etmiş sayılarak üyelik işlemi tamamlanmış oluyor. Sitede üyeler Standart Üye ve Premium Üye olmak üzere iki başlık altında toplanır.

Standart Üye: Sitede yer alan üyelik formunu doldurmuş, ‘Kullanım Koşulları ve Gizlilik Koşullarını okudum kabul ediyorum.’ İfadesiyle koşullardaki tüm hüküm ve şartları kabul etmiş, onaylamış ve kayıt işlemini tamamlamış kişiyi ifade eder.

Premium Üye: Sitedeki Standart Üyeliği’ni Premium Üyelik’e yükseltmiş ve böylece eÇift tarafından açıklanan Premium Üyelik ücretini ödeyerek Premium Üye haklarına sahip olmuş üyeyi ifade eder.

Şimdi de üyelikte istenen Kullanım Koşulları’nın konusuna göz atalım. Koşulların konusu, Sitede sunulan hizmetlerden yararlanma şartlarının ve buna bağlı olarak kullanıcıların yükümlülüklerinin tespitidir.

Sitede Premium Üyelik’le ilgili bazı kullanım koşulları var. Bunlara dikkat edilmezse mağdur olabilirsiniz. Bu konuya Üyelik İptali’nde değineceğiz. Önce Premium Üyeliğe ilişkin hak ve yükümlülüklere bakalım. Premium Üyelik ücretleri Site’de duyurulmaktadır. Bu hizmet Üye tarafından tercih edilen Premium Üyelik ücretinin tamamen ödeneceğinin üye tarafından kabul edilip onaylanmasından ve ilgili Satış Sözleşmesi’nin akdedilmesinden sonra geçerli olacaktır. Bu konu hassas bir konudur o yüzden siteyi değerlendirmek ve üye olmak istiyorsanız çok iyi bir araştırma sürecinden sonra bunu gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

Üyelik iptali ile ilgili de birkaç önemli bilgi verelim. Özellikle de Premium Üyelik’le ilgili. Site içindeki Üyelik İptali seçeneğinden üyeliğinizi sonlandırmak yeterli değildir. Buradan yapmış olduğunuz işlem sadece üyeliğinizi dondurmaya yarar. Üyeliğinizin tam iptali için site yönetimine kullanıcı bilgilerinizle bir sözleşmenizin iptalini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Premium Üyelik aldığınız kredi kartınızdan aylık ücret otomatik olarak kesilmeye devam edecektir. Ve bu konu çok uzun olan üyelik sözleşmesinde geçmektedir. O yüzdem ‘Okudum Kabul Ediyorum’ kutucuğunu tıklamadan önce sözleşmeyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Zira aksi bir durumda yasal hiçbir hakka sahip olamazsınız.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...