Kendin Yap: Farklı ve Yaratıcı Çiçek Saksıları

Yayınlanma Tarihi: 9 Aralık 2015 Ekleyen: Ayten AkyüzŞık ve farklı bir tarz yakalamak için yüksek meblağlar harcamaya kesinlikle gerek yok. 

Yukarıdaki fotoğraftan da anlaşıldığı üzere minik ağaç dallarını basit bir saksı üzerine sarıp yapıştırarak ya da iple bağlayarak şirin bir saksı elde edebiliriz.

Bu model de yine kendin yap modeli arasında bulunuyor.


Annelerimizden kalma danteller ve oyalar artık şık tasarımlara dönüşüyor.

Yapımı da son derece basit, isterseniz plastik saksıya ya da basit bir tenekeye beyaz tutkal sürüp dantelleri yapıştırırsanız kuruduğunda hem sertleşir hem de çok orijinal bir görünüm kazanır, sizin de farklı bir saksınız olur.


İşte en basit saksı modeli; minik saksılarınızı hoş bir görünüme kavuşturmak için ihtiyacınız olan şey metal ya da plastik küçük saksılar.

Mandalları boyayarak da kullanabileceğiniz gibi orijinal rengiyle de kullanabilir ve fotoğraftaki görseli elde edebilirsiniz.


En sevdiğim ve sürekli yaptığım saksı modeli iple ya da halatla yapılan fotoğraftaki saksı modelidir.

Yapımı çok basit ama görsel anlamda çok şık oluyor.

Ben halattan ziyade mum ip adı verilen ip kullanarak bu saksıyı oluşturuyorum.

Bu saksı için iki yöntem bulunuyor.

İlkinde beyaz tutkalın içine ipi olduğu gibi atıyorsunuz ve direkt hızlı bir şekilde saksıyı çevreleyip tüm saksıyı sarıyorsunuz.

Diğer yöntem ise fırça yardımı ile önce saksıya tutkal sürüyoruz sonrasında ise ipi tutkallı bölgeye sarıyoruz bu şekilde harika bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Sizler de denemek isterseniz kesinlikle hepsi çok pratik yolla yapılıyor.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...