Odnoklassniki Nedir, Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2015 Ekleyen: Esin Büşra BekçeSite 45 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 10 milyon günlük tekil ziyaretçiye sahiptir.

Alexa istatistiklerine göre Odnoklassniki dünyanın en çok ziyaret edilen 67. sitesidir.

Ayrıca Rusya'nın en çok ziyaret edilen 7. sitesidir.

2008 yılının ilk çeyreğinde sitenin gelirleri 3,3 milyon $ olmuştur.

Mail.ru Group tarafından yönetilen Odnoklassniki, 2006 yılında yayın hayatına başlamış, çok kısa bir süre içinde en yaygın kullanılan sosyal ağlar arasında yerini almıştır.

Şu anda da dünyanın en yaygın 2 sosyal ağından birisi olan Odnoklassniki, 11 dilde hizmet veriyor ve günde 40 milyondan fazla ziyaretçi sayısına erişiyor.

Hizmet verdiği diller arasında Ukraynaca, Ermenice, Rumence, Gürcüce, Özbekçe, Kırgızca, Azerice, Kazakça, Tacikçe gibi Rusya'nın komşularına ait dillerin yanı sıra İngilizce de olan Odnoklassniki şu anda 11. dil olarak mobil platformlar üzerinde Türkçe dil desteğini de eklemiş durumdadır.

Türkiye'den günde 200 bin ziyaretçileri olduğunu söyleyen Pazarlama Müdürü Arsen İsrapilov, şu anda sadece mobil tarayıcılarda Türkçe dil desteğine sahip olduklarını; ancak tüm web üzerinde Türkçe versiyona erişimin mümkün olmasının ardından Türkiye'den erişimin sağlanacağını söylemiştir.

Odnoklassniki.ru adresinden erişebileceğiniz Odnoklassniki, sizi bir giriş ekranı ile karşılıyor.

Bu giriş ekranında giriş bilgilerinizi isteyen satırların sağ üst köşesindeki yeşil butona tıklayarak kayıt formuna erişebilirsiniz.

Kayıt formunun en alt kısmında İngilizce seçeneği mevcut.

Kayıt formu karşınıza geldikten sonra da sırasıyla isim, soyisim, (gün/ay/yıl olarak) doğum gününüz, cinsiyetiniz (erkek sağdaki, kadın soldaki), yaşadığınız ülke, yaşadığınız şehir, e-posta adresiniz ve kullanmak istediğiniz şifrenizi yazarak tekrar yeşil butona tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...