Uçak Yolculuklarını Eğlenceli Hale Getirmenin 5 Yolu

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2016 Ekleyen: Elifcan TOKUçak hem zaman açısından kısa, hem daha konforlu, rahat bir yolculuk imkanı sunduğu için çoğu yolcu tarafından tercih edilmektedir.

Otobüslerde yer olmaması, uzak yerlere düzenli seferlerin olmaması nedeniyle otobüsleri kullanmaya gerek yoktur.

Bütün insanlar için uçak yolculuğu o kadar eğlenceli bir hal almamaktadır.

Bazılarının yükseklik korkusundan dolayı korkunç hale gelebilmektedir.

Fakat bu yolculukları eğlenceli hale getirmek yine sizin elinizde...

  1. Çantanıza okumaktan hoşlandığınız herhangi bir roman, hikaye, gazete veya dergi koyun. Koltuğa oturduğunuz zaman hem sıkılmamanız hem de zamanın geçmesi için bu iyi bir tercih olabilir.
  2. Yanınıza sevdiğiniz türlerden atıştırmalıklar alın. Çikolata, kuruyemiş, bisküvi…Atıştırdıkça belki korkunuzu da yenebilirsiniz.
  3. Müzik dinleyebilir, film, dizi ve video izleyebilirsiniz. Bunlar, yine sizin için kafa dağıtıcı iyi bir aktivitedir. Ayrıca yolculuk sırasında gürültüden ve uyuyan kişilerin horlamasından kurtulabilirsiniz.
  4. Uçakta çocuk ya da bebek varsa onlarla ilgilenin. Çocukların gülüşleri, hal ve hareketleri size yol stresinizi, yolculuk korkunuzu unutturabilir ve iyi, eğlenceli bir vakit geçirmiş olursunuz.
  5. Yolculukta yanınızda oturan tanıdık veya o sırada konuştuğunuz birisi varsa muhabbeti kesmeden bol bol konuşabilirsiniz. 

Böylece güzel ve eğlenceli bir yolculuk geçirebilirsiniz.


17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...