Ufak Salonları Daha Geniş Göstermenin 5 Yolu

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2015 Ekleyen: Serpil YalçınGeniş salonlarda yapılan dekorasyon hatalarından dolayı, salonlar kullanışsız ve olduğundan küçük görünmektedir.

Bu nedenle her ayrıntıyı inceleyerek seçimler yapılmalıdır.

Evimizin en çok kullanılan noktası salonudur.

Sonuçta bütün aile bireylerinin aynı anda vakit geçirdiği tek kullanım alanıdır.

Rahat oturma grupları ve içinizin açılabileceği bir dekorasyon yapmalısınız.

Ufak Salonları Geniş Göstermenin Yolları:

  1. Salonunuzun duvarlarını tek ya da farklı renklerde boyayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken ana nokta; ne renk olursa olsun, mutlaka açık tonları tercih etmelisiniz. Şayet duvar kağıdını tercih ediyorsanız, tüm duvarları aynı duvar kağıdıyla kaplamak yerine ön plana çıkarmak istediğiniz tek bir duvarı kağıt kaplarsanız alan daralmaz. Seçimlerinizi boyuna çizgili ve minik desenli kağıtlarda yapınız. Bu konuda da açık renklere tercih etmelisiniz.
  2. Her zaman koltuk ve mobilyalarınızın ebatlarına dikkat ederek küçük olanları seçmelisiniz. Şayet bir hayli küçük bir salona sahipseniz, dönmeli koltuklardan tercih edilebilir. Ya da mobilyalarınızı küçük seçerek ve serpiştirerek kullanabilirsiniz. Bu noktada da aynen açık renkten vazgeçmemelisiniz. Hatta konsol ve vitrinden vazgeçin.
  3. Her salonun olmazsa olmazı televizyonunuz için mümkün olduğunca küçük bir TV ünitesi tercih etmenizdir. Sonuçta bu durum size bir duvar ve ferah bir görüntü kazandırır. Hatta üniteden vazgeçerek duvara monte edilmiş TV süper olur.
  4. Odanızda mutlaka aynaya yer verin. Ayna salona derinlik ve genişlik katar. Aynayı kör bir noktaya değil gün ışığını net olarak yansıtan bir köşeye monte ederseniz tam bir başarı sağlarsınız. Şayet bir duvarınıza büyük bir ayna monte ederseniz salonunuz bir o kadar büyük görünür.
  5. Masanızı açılır kapanır tarzında alın. Kapandığında ise ne kadar küçüldüğüne dikkat edin. 

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...