Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Yayınlanma Tarihi: 16 Temmuz 2018 Ekleyen: admin


Aşk Acısı, yüzyıllardır milyonlarca insan tarafından yaşanan bir durumdur ve geçirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Aşk acısı, çok sevilen sevgili tarafından terk edilmek, çeşitli nedenlerle sevgiliyi terk etmek zorunda kalmak, karşılığı olmadan bir başkasını sevmek gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Sonuçta yaşanılan büyük üzüntü ve acı olmaktadır.

Aşk Acısı Nasıl Geçer 1

Aşk duygusu ilk başta size mutluluk, heyecan ve duygusal olarak yükselme yaşanırken, bitiş anında ise hüzün, kızgınlık, hayal kırıklığı ve yoğun bir şekilde nefrete neden olmaktadır. Birine aşık olmak kendiliğinden olan çaba gerektirmeyen bir süreçtir.

Yaşanan bu ayrılık acısı insanda derin bir hüzün yaratsa da, bu aslında kişi açısından öğretici bir süreçtir. Kişiyi her bakımdan geliştirir. Olaylara farklı yönden bakma yönü ortaya çıkar. Yaşanan bu hüzün insana kendini yeniden tanıması için bir fırsat yaratmış olur.

Aşk Acısı Nasıl Geçer 2

Ayrılığın başlarında bu duruma katlanamıyorum hissi zamanla azalmaktadır. Ama tabi ki bu durum yaşanılır olabilir ama ayrılınan sevgiliyi kesinlikle hemen unutulucağı anlamına gelmemektedir. Bazen kişilerde ilk zamanlarda unutuyormuş hissi olup ilerleyen haftalarda, aylarda yada yıllarda tekrar bu acı yeniden nüksedebilir.

Yaşanılan bu acı o kadar gerçektir ki akıl buna dayanamaz ve bu duygu reaksiyonu fiziksel olarak bedene yansır. Bazı bedensel rahatsızlar baş gösterebilir. Örneğin; baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı gibi.

Aşk Acısı Nasıl Geçer 3

Aşk Acısı Çeken Biri Ne Yapmalıdır?

 • Israrla unutmaya çalışılmamalıdır. Çünkü akıl yaşanılan olayı hemen unutamaz sadece duygular yatıştırılabilir.
 • Onu kalbimden çıkarmalıyım, onu mutlaka unutmalıyım sözleri beyine işlememektedir.
 • Aşk acısında yapılması gereken en önemli uygulama zor olsa da zamana bırakmaktır. Zaman bu acının tamamen yok olmasını sağlamasa da azalmasına yardımcı olmaktadır. Acının geçmesi için gereken zamanın azaltılması mümkün olmaktadır.
 • Unutmaya çalıştığınız kişi aklınıza geldikçe, onu yakın bir dostunuza anlatabilirsiniz bu duygularınızı kendi kendinize itiraf etmeniz demektir, duygularınızı saklamayın.
 • Kendinize farklı meşguliyetler bulun ve zihninizi oyalayın.
 • Kendinize yeni bir sevgili adayı bulmak hiçbir şeyin çözümü değildir bu durum ayrılık acısında pek önerilmez.
 • Ayrılık süresinde onun sadece olumlu yönlerini düşünmek yerinde olumsuz yönlerinide aklınıza getirmeye çalışın.
 • Onu kalbinizden ve fikrinizden çıkarmanın bir yolu da onu hatırlatan objeleri, hediyeleri nesneleri de hayatınızdan yavaş yavaş çıkarmaktadır. Size aldığı hediyeleri, gönderdiği mesajları, çekindiğiniz foroğrafları yavaş yavaş hayatınızdan çıkarmalısınız.
 • Sosyal medya hesaplarından kesinlikle onu takip etmemelisiniz.
 • Dua etmek bazı kişiler için bu acının hafiflemesine yardımcı olabilmektedir.
 • Uzmanlar, aşk acısı çekmekte olan kişilerin sosyal hayatlarına önem vermelerini, mümkün olduğunca yalnız kalmamalarını, farklı etkinlikler yapmalarını, değişik kişilerle bir araya gelmelerini tavsiye etmektedir.
 • Aşk acısından bir anda kurtulmak mümkün olmamaktadır. Her halükarda bu acının belirli bir süre sizinle olacağını kabullenmeniz gerekmektedir.

Sorunların alanında uzman olan bir kişiyle paylaşılması, olaylara daha farklı bir açıdan bakabilmeyi ve çözüm yolunda önemli adımlar atabilmeyi sağlamaktadır.

Bu değişik etkinlikler hem farklı insanlarla tanışmayı sağlamakta hem de farklı bir odaklanma noktası oluşmasına yardımcı olmaktadır. Böylece çekilen acının düşünüldüğü zaman azalmış olmaktadır.

16 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...