Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 Ekleyen: admin


Yüzyıllardır milyonlarca insan tarafından yaşanan aşk acısını geçirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Aşk acısı, çok sevilen sevgili tarafından terk edilmek, çeşitli nedenlerle sevgiliyi terk etmek zorunda kalmak, karşılığı olmadan bir başkasını sevmek gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Sonuçta yaşanılan büyük üzüntü ve acı olmaktadır.

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Dua etmek bazı kişiler için bu acının hafiflemesine yardımcı olabilmektedir. Bu nedenle aşk acısı nasıl geçer dua edilse işe yarar mı gibi sorulara olumsu yanıt vermek mümkün olmaktadır. Aşk acısından bir anda kurtulmak mümkün olmamaktadır. Her halükarda bu acının belirli bir süre sizinle olacağını kabullenmeniz gerekmektedir.

Zaman bu acının tamamen yok olmasını sağlamasa da azalmasına yardımcı olmaktadır. Acının geçmesi için gereken zamanın azaltılması mümkün olmaktadır. Uzmanlar, aşk acısı çekmekte olan kişilerin sosyal hayatlarına önem vermelerini, mümkün olduğunca yalnız kalmamalarını, farklı etkinlikler yapmalarını, değişik kişilerle bir araya gelmelerini tavsiye etmektedir.

Bütün bu tavsiyelerin yanında aşk acısı nasıl geçer psikolog desteği gerekir mi sorusuna da olumsuz yanıt vermemek gerekmektedir. Sorunların alanında uzman olan bir kişiyle paylaşılması, olaylara daha farklı bir açıdan bakabilmeyi ve çözüm yolunda önemli adımlar atabilmeyi sağlamaktadır.

Çok sayıda kişinin cevabını merak ettiği platonik aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabı da farklı konularla ilgilenerek bir hobi edinmek olarak verilmektedir. Bu değişik etkinlikler hem farklı insanlarla tanışmayı sağlamakta hem de farklı bir odaklanma noktası oluşmasına yardımcı olmaktadır. Böylece çekilen acının düşünüldüğü zaman azalmış olmaktadır.

Aşk Acısı Nasıl Geçer? 1

Kişisel gelişim uzmanları ve psikologlar aşk acısı nasıl geçer nasıl unutulur sorusuna spor gibi hareketli etkinliklere daha çok zaman ayrılarak cevabını da vermektedir. Bu konuda bir uzmana başvurmak da sürecin daha sağlıklı bir şekilde atlatılmasında faydalı olacaktır.

13 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...