Yaratıcı ve Eğlenceli Çocuk Yemekleri

Çocuklar için yemek hazırlamak meşakkatli bir uğraştır. Ama onların yedikleri her lokma bizleri mutlu ettiğinden bu uğurda ne yaparsak yapalım değer diye düşünürüz. Her anne baba çocukları için her şeyin en iyisini ister, beslenme konusunda da bu böyledir ve çocuklarımız için sağlıklı besinler seçmeye çalışırız.


Çocuklar gözümüzün bebekleridir.

Onlar için daima iyi ve doğru davranışlar sergilemeye çalışırız.

Beslenmeleri konusuna gelince onlara sağlıklı besinleri sevdirmek ve yemek yemelerini sağlamak adına yaratıcı bir takım davranışlara başvururuz.

Çocuklar yemek yemeyi sevsinler ve yeme alışkanlığı edinsinler diye didinen bir anne baba iseniz önerilerime kulak verin derim.

  • Çocuklarınıza eğlenceli tabaklar hazılamak için kullanacağınız materyallerden biri havuç olmalı. Hem sağlıklı hem de görsel anlamda farklı sunumlar hazırlamanıza yardımcı olur. Havuç ile hem zürafa, hem tırtıl, hem de kaplan yapabilir ve çocuğunuzun dikkatini çekebilirsiniz. Havucu eşit parçalar şeklinde dairesel keserseniz şirin bir tırtıl elde edebilirsiniz. Yine daire şeklinde kestiğiniz havuçtan güneş elde edebilirsiniz.

  • Haşlanmış yumurta da bu konuda en büyük yardımcınız olabilir. Güneş yapabilir ve bulut görünümü verebilirsiniz.

  • Muz ile yine dairesel kestiğiniz zaman şirin bir tırtıl ya da kardan adam yapabilir ve çocuğunuza eğlenceli bir tabak sunabilirsiniz.

  • Bezelyeler bu konuda görsel anlamda çok şey katabilir. Bezelyeler ile kaplumbağa yapabilirsiniz.

  • Tost ekmekleri üzerine peynir yardımı ile şirin karakterler uygulayabilirsiniz.

  • Pirinç pilavı yedirmek için pilav tanelerine panda şekilleri verebilirsiniz. Kuş üzümü ile göz yapabilirsiniz.

  • Omlet yapıp omletin üzerine zeytin ile göz, havuç ile burun ve marullardan ya da telli peynirlerden saç yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz materyallere örnek verdim. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış durumda.Bir yorum bırakın


·