16 Temmuz 2024
Sağlık

10 Adımda Enerji Dolu Yaşamak

 1. Uyku saatleriniz düzenli olmalı. Gece geç saatlere kadar oturup sabah geç saatlerde kalkmak, vücudunuzun gün ışığından faydalanmasına engel olur. Enerji dolu bir vücut için ihtiyacınız olan şey, yeterli ve düzenli uykudur.
 2. Beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Enerji dolu bir vücut için her türlü gıda ile beslenmeniz gerekir. 
 3. Spor yapmak vücudunuza enerji verip daha dinç olmanızı sağlayacaktır. Özellikle sabahları kısa bir yürüyüş ya da kısa bir koşu zamanla enerji dolu bir vücuda sahip olmanız için olumlu bir etkiye sahiptir.  
 4. Sigara içmek, alkol kullanmak enerjinizi kötü yönde etkiler. Sigara ve alkol zamanla vücudunuzda kötü hastalıklara sebep olacaktır. 
 5. Yoğun iş, okul, ev stresinden sonra güzel bir duş enerjinizi size geri getirecektir. Yorucu bir günün ardından alınacak ılış bir duş dinlenmenize ve ertesi güne daha zinde başlamanıza olanak sağlar. 
 6. Hafta için yoğun bir programa sahipseniz hafta sonunda kendinize zaman ayırmalısınız. Hobilerinizle uğraşabileceğiniz ya da dilediğiniz gibi gezebileceğiniz bir hafta sonu planı mutluluğunuzu artırdığı gibi enerjinizi de artıracaktır. 
 7. Çikolata içinde bulunan kafeinden dolayı enerjinizi artırabilir. Bu yüzden aslında çikolata mutluluk verir sözü hiç de yalan değil.
 8. Yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Çok fazla yağlı yiyecek metabolizmanıza zamanla zarar verecektir. 
 9. Elektronik eşyaları çok yakınınızda tutmayın. Örneğin; gece uyurken telefonunuzu uzakta tutun. 
 10. Doğa ile iç içe olmayı deneyin. Örneğin; çiçek dikmek gibi aktivitelerle uğraşabilirsiniz.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video