25 Temmuz 2024
Sağlık

20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

20’lik diş problemi herkesin hayatında bir kez de olsa yaşadığı yaygın problemlerden bir tanesidir. Problemin sebebi 20’li yaşlarda çıkan dişlerdir. Önceden var olmayan ve kişi yaş aldıktan sonra çıkmaya başlayan bu dişler çıkarken ağrı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra dişin yamuk çıkması da ağrılara sebep olacaktır. Tüm bu ağrıların giderilmesi için çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bu tedavilerden ilki ilaç tedavisidir. 20 lik diş ağrısı için ilaç kullanılacağında mutlaka bir uzmana danışılmalı ve ne olduğu belli olmayan ağrı kesicilerden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra ev ortamında yapılabilecek ağrı kesici uygulamalarda bulunmaktadır.

20 lik diş ağrısı nasıl geçer evde dendiğinde akla gelen birçok yöntem bulunmaktadır. Evde bulunan bazı besinlerle doktora gidilmesine gerek kalmayacak ve yaşanan ağrı büyük oranda azaltılacaktır. Bu yöntemlerden ilki sarımsaktır. Sarımsak her evde bulunan ve antibiyotik özelliği ile ön planda olan bir besindir.

Sarımsaktan ufak parçalar kesilmesi ve ağrıyan dişin üzerine konması ağrının hafifletilmesini sağlayacaktır. Aynı şey zeytin içinde geçerlidir. Ortadan ikiye kesilen zeytinin bir yarısı dişin üzerine bastırıldığında ağrı hafifleyecek ve ağrı kesici alınmasına gerek kalmayacaktır.

20’lik diş tedavisi için bitkisel yöntemler

20 lik diş ağrısı nasıl geçer evde tedavi dendiğinde birçok kişi bitkisel yöntemleri tavsiye etmektedir. Bitkilerin gücü tartışılmazdır. Birçok tedavi alanında kullanılabilen ve gerçekten işe yarayan bitkiler diş ağrılarını da giderecektir. 20 lik diş ağrısı nasıl geçer bitkisel tedavi dendiğinde akla direk olarak karanfil gelmektedir. Karanfilin kendisi ya da yağı kullanılabilmektedir.

20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? 2

Yağı kullanılacağında dişin kenarlarına sürülmeli ve yaşanan iltihap ağrıları giderilmelidir. Aynı durum nane içinde geçerlidir. Nanenin ağrıyı azaltma ve bölgeyi rahatlatma özelliği bulunmaktadır. Birkaç nane yaprağının demlenmesi ve su ile gargara yapılması ağrıları büyük oranda hafifletecektir..

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video