23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Acı Hissetmeden Topuklu Ayakkabı Giymenin Yöntemleri


Okuldan mezun olacağız ve mezuniyette topuklu ayakkabı giymek istiyoruz ama ayakkabıların verdiği acılarla keyfimizi bozmak istemiyoruz ya da işyerimizde herkes çok şık ve topuklular giyiyor ve biz de giymek istiyoruz ama ayakkabılarımızdan çektiğimiz acı işimize odaklanmamızı ve gerçek performansımızı göstermemizi engelliyor.

Peki ne yapacağız, işte size küçük tüyolar.

Öncelikle size aklınızdan çıkartmamanız gereken bir şey hatırlatmak istiyorum.

Ayaklarımız bizi ömür boyu üzerinde taşıyan organımız.

Bu nedenle onu üzmemeliyiz.

Bu yüzden kaliteden ve rahatlıktan ödün vermemenizi öneririm.

Çok şık topuklu ayakkabı modelleri var; kimisi göründüğünden çok daha rahat, kimisi ise çok rahat görünmesine rağmen acı verici bir kullanıma sahip oluyor.

 

Bu nedenle topuklu ayakkabınızın acı vermemesi için ilk adım satın alma aşaması.

Beğendiğiniz ayakkabının iki eşini aynı anda deneyin, bir süre mağazada yürümekten, farklı şekillerde ayakta durmaktan çekinmeyin.

Satın aldığınız ürününüzü evde de bir iki saat giymeyi ihmal etmeyin.

Eğer bu andan sonra hala net şekilde ‘rahatım’ diyemiyorsanız bir sonraki paragrafta yazacaklarım da asla işe yaramayacaktır ve o ürünü iade etmeniz gerekmektedir.

Evet, topuklu ayakkabılarla doğmadık ancak anatomik yapımıza bağlı olarak bazılarımız ilk deneyişimizde sanki senelerdir topuklu ayakkabı kullanmış gibi rahatlıkla adımlarımızı atabiliyoruz, bazılarımız ise senelerce giymiş olmasına rağmen annesinden yeni doğmuş bir ceylan gibi güçlükle yürüyoruz.

Peki ne yapmalıyız?

Öncelikle bedeninizin tamamen dik durduğuna emin olun ve adımlarınızı dizlerinizden değil kalçanızdan atmayı deneyin.

Farkı hemen göreceksiniz.

Doğru atılan adımlar, doğru seçilmiş bir topuklu ayakkabıyla birleştiğinde, spor ayakkabı giydiğiniz zamanki rahatlığınızdan farklı olmayacak. 

Artık ayaklarınız değil, yollar düşünsün hanımlar.

Doğru duruş ve yürüyüş için evinizin koridorunda ayakkabınızı giyip, başınıza da sert kapaklı bir kitap koyarak denemeler yapabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video