23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Ağda Nasıl Hazırlanır, Ağda Nasıl Yapılır?

Güzelleşmek hem keyifli hem de biraz zahmetli bir iş. Ama neticede güzelleşmek varsa buna değer ve bunu en iyi hanımlar bilir. İşte bu güzelleşme yöntemlerinden birisi de ağdadır. Ağda demek pürüzsüz, ipek gibi bir ten demek; parlayan, ölü hücrelerden arınmış bir cilt demek. Koltuk altı bölgesi, bacaklar ve genital bölgede bulunan tüyler için çözüm yolu arayışı bitmek bilmez. Bu tüyler güzelliği, romantizmi hatta hijyeni engelleyen unsurlardır. Tüylerden kurtulmanın birden fazla yolu var ama içlerinde en uzun vadeli temizlik sağlayanı kuşkusuz ağdadır. Tabii eğer epilasyon düşünmüyorsanız. Hazır alınan yahut evde yapılan yapışkan malzemenin cilde ince bir tabaka halinde sürüldükten sonra bezi ile ciltten çıkarılması işlemidir. Bu işlem için özel makinesi de satın alınabilir. Hazır ağda kullanılacaksa yine hazır olarak satılan ağda bandı ile işlem kolayca halledilebilir. Şimdi gelin nasıl yapılır konusuna daha yakından bakalım.

Ağda Nasıl Hazırlanır Ağda Nasıl Yapılır 1

Ağda Çeşitleri

Genel olarak geleneksel ağda ve sir ya da diğer adıyla ağda bandı olarak iki grupta toplanabilir.

Klasik ağdada ilk önce ısıtılır ve cilde uygulanır. Soğuyup katılaşır, tek seferde çekilerek tüyleri deriden ayırması sağlanır.

Bantlı olanların da ise durum biraz farklıdır. Bunlarda ağdayla bant bir aradadır. Ve bu işlem için fazladan bir ısı da gerekmez. Ellerle biraz ovuşturmak yeterlidir.

Ağda Nasıl Hazırlanır Ağda Nasıl Yapılır 2

Ağda Nasıl Hazırlanır?

Eğer hazır kullanmak istemiyorsanız evde hazırlayacağınız ağdalarla tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Gelin o zaman evde nasıl hazırlanır bölümüne geçelim.

Gerekli Malzemeler:

  • Çeyrek su bardağı sirke yahut limon suyu
  • Yarım su bardağı su
  • 3 su bardağı toz şeker

Hazırlanışı:

  1. Bir tencerenin içinde su ve şekeri karıştırın ve orta ateşte ısıtın.
  2. Şeker eriyene kadar karıştırarak ısıtmaya devam edin.
  3. Tencereye sirke yahut limon suyunu ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Yaklaşık 20 dakika içinde ağdanız kıvam alacaktır. Ama bu arada karıştırmaya devam edin.
  4. Ağdayı tencereden bir başka kaba alın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Ilındıkça kıvam alacaktır.

Ağda Nasıl Yapılır?

Yapacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Ağdayı temiz bir tahta çubuk yardımıyla tüylerin tersi yönünde sürün. Temiz bir parça patiska bez yahut, bandını ağdanın üzerine yapıştırın. İyice bastırın ve hızlıca çekin. İşlem bittikten sonra bebe yağı ile bölgeye masaj yapın.

Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Kollardaki tüyler için sir; bacaklar için hazır ağda bantları, ılık sir, çam sakızı, özel bölge içinse kalıp ağdayı kullanılabilir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video